14. října 2015

Who I am


Dnes začnem tak melancholicky.
Zvyknem svoje emócie dávať do art-jornalu. Tie krásne, usmievavé, šťastné, ale aj tie smutné, negatívne, plačlivé a ťažké. Nie je to žiadna terapia farbami, iba dostávam zo seba svoje pocity von. Je to pre mňa dôležité.

Projekt som robila do toľkokrát vychváleného art-jornalu. Ako podklad pre každý takýto projekt používam gesso. Najčastejšie je to gesso biele alebo číre v tenkej či hrubšej vrstve. 
Farbné odtiene fialovej a ružovej som získala rozdrvením gelatos a následným riedením rozdrveného prášku s vodou. Čím viac riedime, tým je farba priehľadnejšia. Štetcom som naniesla rôzne pruhy a fľaky. Niektoré sú rozmazané vodou, niektoré zasa majú ostré ohraničenie.Pozadie mi pomohli ozdobiť aj staré známky od kamošky.

Textúry som vytvorila pomocou tejto šablóny a čiernej vodeodolnej pečiatkovacej farby, ďalej pomocou pečiatok (aj týchto), hodvábneho papiera so vzorom a ručne písaných čiar a textov. Niektoré miesta ozdobuje washi páska.Obrázok je transfer pomocou matného gélu. Kvapky čiernym tušom sú neodmysliteľnou súčasťou takmer každej mojej práce.

Zaujíma ma, či aj vy tvoríte, keď nemáte práve najlepšiu náladu, v úzkosti, bezradnosti alebo aj zlosti. Napíšte o tom pár slov do komentu.

Pekný deň vám prajem!
3 komentáře:

  1. Krásné Janko, zajímavá barevná kombinace.

    OdpovědětVymazat
  2. Úžasné a barvičky jsou dokonalé!!! Já se k tvoření již hodně dlouho nedostala a už si ani nepamatuji za jakých okolností jsem tvořila. Tvého dílo je svým způsobem magické a na mě působí hodně emotivně a jemně naznačuje tvé pocity, přání a vnitřní rozpoložení. Je z něj cítit, že jsi tvořila srdcem. Janka, krásná práce! ♥

    OdpovědětVymazat
  3. Krásná kombinace barev...a jak to mám s tvořením? Já musím být v pohodě a uvolněná, pokud je tomu obráceně, musím jít na hodně dlouhou procházku :-) ...a někdy mám pocit, že musím odejít navždy :-)))

    OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀