16. října 2015

18.díl PL Krok za krokem: Které barvy si v PL rozumí?

Vítejte u další trojice našeho seriálu! Poslední dva týdny byly speciální, protože se mi dostaly do ruky překrásné papíry od KaiserCraft a speciální výřezy pro MINC, takže jsem udělal pauzičku, ale dnes jsem tu zase s PL tipem pro Vás. Dnes bych ráda sepsala něco málo o barevnosti mého PL albaHned v úvodu musím říct, že každý máme jiný vkus, každému se líbí jiné barvy a někdo rád stánky barevně sladěné a jiný zase miluje barevnost a musí mít na stránce všechny barvy, aby byl spokojený. Takže vždy dejte na sebe a svůj vlastní pocit. Já Vám jen ukáži, jak to dělám já a třeba si i vy uděláte obrázek a pomůže Vám to při výběru dalších kartiček, ozdob, plánování dalších stránek...

Když se podívám na svá alba, jednoznačně mohu říci, že nejvíc se mi líbí stránky, ve kterých figurují 2 hlavní barvy. Jen výjimečně se totiž stane, že jsou fotky barevně srovnatelné a ladí. Většinou je to barevný mišmaš a díky vhodně zvoleným barvám může vzniknout i z mišmaše úhledná stránka :-).

Pro Vaši představu se pokusím uvést vždy nějaký příklad, abyste vše viděli "černé na bílém"... Kdo mé články či album sleduje, tak už stránky znáte, ale pro tento článek to ani jinak nešlo, tak to berte jako článek o paletě barev v mém albu :-). Děkuji

A teď ta nádhera...troufám si říct, že dvojice barev vypadají perfektně, ať už vyberete jakoukoli barvu. Rozhodně nikdy nešlápnete vedle, když zvolíte vzorec bílá plus kterákoli barva!

Bílá a žlutá

Žlutá nikdy nebyla má oblíbená, ale ve chvíli, kdy dcera dostala žlutý kabátek bylo jasno :-D. Jaro bude hodně žluté, protože co jiného než děti přeci fotit. Nakonec jsem ke žluté sklouzla vícekrát a nelituji, naopak už vím, že stránkám sluší a to i bez žlutých fotek. A pokud se Vám žlutá líbí, vřele doporučuji výrazné papíry Shine Bright od KaiserCraft.
Kombinace BÍLÁ + ŽLUTÁBílá a zelená

Rozhodně parádní jarní kombinace. Navíc je v zelené k dostání fůra enamelek, čtvrtek, hřebíčků ...a je to zase jedna z kombinací, která se hodí do alb pro chlapečky. Často píšete, že holky to mají lehčí a já Vám dávám za pravdu, ale dle mého sluší klukům i trocha té růžové :-D.
Kombinace BÍLÁ + ZELENÁ

Bílá a červená

Uff, červená není má barva. Taky krok zimního kabátku nemá dcera moc červených věcí a asi to bude mým podvědomím - přeci ji nekoupím něco, co se mně samotné nelíbí. Až si bude vybírat sama, bude to něco jiného, zatím si můžu výběr užít dle svého. I tak jsme ale vybrali jeden kabátek červený, protože jsme byli v zimě na profi focení a červená vypadá na sněhu božsky (co Vám budu vyprávět, na profi focení slezl všechen sníh a fotky máme na trávě :-D ). Nicméně kabátek zůstal a tak se dostala červená do mého alba.
Kombinace BÍLÁ + ČERVENÁ
  

Bílá a růžová

Něžná kombinace, která je naprosto holčičkovská! Kdo z Vás má holčičku a umí to bez růžové? Smekám :-). Tahle kombinace se u mě nachází moc často, ale takto něžná a světlá je jen dvoustrana z porodnice. Pak už jsou barvy divočejsí :-).
Kombinace BÍLÁ + RŮŽOVÁ

Bílá a modrá

Je to nespravedlivé, ale holky můžou snad všechny barvy. K holčičkám je i ta modrá úžasná a já ji používám opravdu často. Mnohokrát ji beru jako podklad, protože světle modrých kartiček je všude plno, dobře se na ně píše a dají se rozsvítit kteroukoli jinou barvou!
Kombinace BÍLÁ + MODRÁ

Bílá a zlatá

ZlAtá hýbe letošním scrap světem - cokoli se leskne třpytí je "in" a ani se zlatou se neseknete. 
Kombinace BÍLÁ + ZLATÁ

Zlaté sluší i černý "parťák", ale pozor s množstvím černé, aby stránka nepůsobila "funusovým dojmem" :-D.


Ne každý však považuje bílou za barvu :-). Takže dalších pár typů, které mám ráda a myslím, že ve výsledku nebudou vypadat zrovna špatně...

Modrá a růžová

Tohle rozhodně nezklame...ať už sáhnete po lehkých pastelových odstínech nebo po sytých barvách, vždy bude výsledek luxusní! Někdy může převládat růžová, jindy modrá. Zkuste, já tuto kombinaci zbožňuji.
Kombinace MODRÁ + RŮŽOVÁ


Růžová a zelená

Další má oblíbená varianta. Zelená holkám sluší a s růžovou je to harmonie ;-).
Kombinace RŮŽOVÁ + ZELENÁ

Modrá a červená

Přiznávám, tohle vzniklo úplnou náhodou a přesně tahle kombinace je důkazem, že snad každé dvě barvy k sobě jdou. Nikdy by mě to nenapadlo, ale žádaly si to fotky. Dcera v červeném kabátku a já tvořila mimo domov, kde jsem neměla zrovna velký výběr v množství kartiček, takže jsem sáhla po modré. Jako dominantu stránky jsem pak použila výraznou červenou samolepicí abecedu a s výsledkem jsem byla spokojená.
Kombinace MODRÁ + ČERVENÁ

Meruňková a zelená

Májová kombinace jak vyšitá. Také jsem ji zkusila poprvé právě když kvetly sakury a venku bylo konečně "jen na mikinu" No napadla by Vás tato kombinace? Opět to byl takový hodně náhodný pokus a zase, každá barva s každou barvou...když jich není moc, vypadají spolu dobře.
Kombinace MERUŇKA + ZELENÁ

Modrá a zelená

Po modré s růžovou další má top kombinace. Tyhle barvy jsem měla vybrané na dětský pokojíček, pokud bude jednou z našich ratolestí klouček, nebyl! Nicméně nevadí, v rodině jeden chlap vždycky je, a tak si dopřávám i těchto barev.  
Kombinace MODRÁ + ZELENÁ

A jaké jsou ty Vaše barvy? Přemýšlíte nad barvami v albech nebo je Vám to jedno? Ať už tak či onak, nejdůležitější zůstává, že své vzpomínky uchováváte, že vůbec nějaké album děláte. I kdybyste jen zakládali fotky do kapes a psaly pár řádků na čistý bílý papír. Ne každý má čas a chuť ještě přemýšlet nad barvami. Já osobně si to moc užívám a vybírání barev a zkoušení nových kombinací mě baví. A že někdo říká, že na to nemá vkus či smysl? Zkuste se podívat do své skříně. Pokud v ní nemáte fialové oblečení, bude to nejspíš proto, že fialovou nemáte rádi anebo si myslíte, že Vám nesluší. V obou případech ji pak nejspíš nedáte ani do alba. Proč dávat fialové kartičky k fotkám, na kterých jste, když Vám fialová nesluší, že? Co tím chci říct? Pokud nevíte, které barvy volit v PL, volte ty, které přirozeně máte ve svém životě. Mrkněte do skříně, mrkněte se jak máte zařízený byt, popřemýšlejte kterou barvu máte rádi...však ono to vždy dopadne hezky. A když ne? Nevadí, za dvacet let se nad albem pobavíte úplně stejně ať už bude zelené, růžové, fialové či bude hýřit barvami jak cirkus ;-). 

15 komentářů:

 1. Opět nádhera Míšo, musím říct, že přestože netvořím PL, tvé stránky i články mě moc baví. Super super super už se těším na další

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci to mě moc těší, děkuji :-). A neplánuješ s nějakým PL začít? :-D Je to silně návykové.

   Vymazat
 2. Parádní článek Míšo, všechny barevné kombinace jsou moc krásné!

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera!!! Všechny barvy hezky ladí a to zejména takové ty tlumené, pastelové ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mončo souhlasím, pastelové barvy jsou top :-)

   Vymazat
 4. Super článek na pátek :-) Já mám vždy základ černo-bílý s převahou bílé a k tomu občas krom zlatého akcentu i jednu další barvu, podle nálady a co se mi zrovna líbí za ozdoby. Do kombinací více barev se nepouštím, jsem spíše minimalista.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, jsem moc ráda, že jsem se trefila do chuti :-). ČB stránky jsou bomba a vždy pěkné a zlatá? Ta se hodí snad úplně všude! :-) Moc ráda někdy uvidím nějakou tu stránečku :-)

   Vymazat
 5. Opět úžasný článek. U mě vede kombinace zelená + růžová a modrá +růžová. Jsou tak krásně hrave a veselé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko děkuji...a naprosto souhlasí s kombinacemi barev, R+Z a R+M jsou baječné, nejen na papíře :-). Dcerka měla oslavu prvních narozenin modro-růžovou a byla to nadhera!

   Vymazat
 6. Míšo, skvěle napsané a barevné kombinace jsou krásné! Mám moc ráda tvé příspěvky. ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dani já moc děkuji, jsem ráda, že někde mohu své slovo zveřejnit, a že jej někdo čte a dokonce i rád! <3 <3 <3

   Vymazat
 7. Supr, ráda čtu Tvé článečky .

  OdpovědětVymazat
 8. Nádhera, závidím tak skvělý vkus :-) Já většinou barvy volím podle fotek, malý má hráškovo-fosforový zelený kočárek a celkově hodně výrazné barevné oblečení a k tomu dávám i výrazné kartičky. Tak moc se mi líbí ty něžné pastelové stránky, ale vždycky sklouznu k těm křiklavým barvám :-)

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀