30. března 2017

Přilnavé tvoření.

Určitě jste už objevili novinky - smršťovací fólii pro tiskárny a bílou smršťovací fólii, které vám v předešlých příspěvcích představily naše šikovné holky Majka a Olinka
Já vám chci ukázat jednu z dalších úžasných NOVINEK, kterou je adhezivní fólie. Je fo fólie, která krásně přilne na sklo, na zrcadlo, ale třeba i na kachličky a podobné povrchy a my si s ní můžeme vyzdobit okna i koupelny... Radost budou mít zase především děti, klidně je do tvoření zapojte :)
Ideální k malování na fólii jsou barvy Window Color. S barvami na sklo jsem, přiznám se, pracovala poprvé, ale pracuje se s nimi docela hezky. Fólii si podložíme předlohou (stačí jakýkoli obrázek třeba vytištěný na domácí tiskárně) nebo je možné motiv i narazítkovat voděodolným rychleschnoucím inkoustem... Na ukázku jsem vytvořila jednoduché kuřátko, ale použití fólie je velmi výhodné hlavně při vytváření složitějších motivů a také obrázků s velkým počtem objektů... Můžeme tak dekoraci rychle přemístit beze strachu, že se nám dílo poničí. Bez použití fólie bychom barvy na sklo museli sloupávat velmi opatrně... Samozřejmě je možné použít také lihové fixy, modelářské barvy apod.
Podle šablony nejprve nakreslíme konturu, necháme chvíli zaschnout a pak vybarvíme ostatními barvami (mimo konturu jsou barvy o poznání tekutější, takže vnitřní plocha se hezky zalije/vykryje).
Po zaschnutí obrázek vystřihneme a pak už je jen na nás, kam ho "lípneme". Díky průhlednosti fólie není ani potřeba obstřihávat zcela napřesno, stačí základní tvar.
 Zvolila jsem nejdřív okno v dětském pokoji... ...ale pak jsem si to rozmyslela...
Fólie má tu výhodu, že když chceme obrázek přesunout jinam, lehce ho zase odlepíme a umístíme, kam potřebujeme. Na okně samozřejmě nezůstane žádné lepidlo, tak je skvělé, že ho pak nemusíme umývat :)
   

2 komentáře:

  1. Ďalšie zaujímavé využitie tejto fólie, super Soni ❤

    OdpovědětVymazat
  2. Moc pěkná ukázka!❤ Je skvělé, že fólie nezanechává žádné skvrny jako lepící páska a snadno se přemisťuje. 😊

    OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀