3. srpna 2015

Luční kvítí

Ještě jsem stále naladěná na přírodní vlnu pod dojmem zážitků z kreativního setkání v jihočeské krajině. Na jedné sociální síti mne zaujala výzva ke společnému tvoření, námětem budou visačky se zakomponovanými sušenými  rostlinami. Akce proběhne právě dnes a já si dovolila předběhnout a inspirovat se. Sama jsem zvědavá, jak vše dopadne a ráda porovnám své dílko :-) .
S mojí verzí vás tedy seznámím.


Ani jsem nemusela jít na louku, stačilo obejít zasychající zahradu a posbírat větrem ulomené větvičky z borovic, ustřihnout  pár snítek travin a ze svazků vytáhnout levanduli.


Připravila jsem si karton a šepsované plátno. Okrajovou část kartonu jsem přejela špachtlí s gessem, canvas jsem odtrhla do patřičného rozměru a prošila na stroji. Okraje jsem roztřepila a ponechala jsem si vlákna na další zdobení. Přes šablonu jsem nanesla modelovací pastu.


Středovou část jsem si zatónovala akrylovými barvami, lehce jsem je promíchala s gelem, který rozjasňuje barvy a zároveň slouží i jako lepidlo. Vlepila jsem jím i rostliny, prosušila a znovu barvila akrylkami.


Černou tuší jsem místy zvýraznila kontury a stíny, ke slovu přišlo i textové razítko. Naředila jsem gesso a přidala pár cákanců, zdálo se mi to málo, tak ještě kapky tuší.


Kartonový podklad jsem po okrajích také zabarvila a přilepila jsem plátno.


Přidala jsem oranžového motýlka, drobné pestíky, canvasová vlákna a dominantní květ. Nad stužkou jsem váhala, ale nakonec zvítězila varianta s oranžovou.A bylo hotovo.Určitě by taková visačka nalezla své místo na stránkách cestovatelského deníku, ikdyž téměř všechny visačky, které jsem kdy vytvořila, slouží jako sběratelské...mám je ve sbírce, občas se jimi probírám a mám z nich radost. Je to formát, který se ozdobí snadno, není velký, ale přesto pojme i velké téma.
Nechcete si také takovou přírodní visačku vytvořit?


12 komentářů:

 1. Je to nádhera, onemela som znova a dnes veru idem tiež do záhradky :) Je neskutočné, ako nás vieš vtiahnuť do deja! Díky ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těším se, co v zahrádce najdeš...určitě něco skvostného

   Vymazat
 2. Nádhera! Teda Olinko, co vše za krásu lze vyrobit! Je mi jasné, že tak krásnou nevyrobím, ale určitě se pokusím nějakou letní- přírodní vyrobit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kamčo, určitě se zadaří...na mne to vykouklo, tak jsem si řekla: hned to musím zkusit...a opravdu jsem zvědavá na další variace...až to vypukne, dám odkaz :-)

   Vymazat
 3. Nádherné!!! Olinko, všechny tvé projekty jsou úžasné a člověk se k nim musí několikrát vracet, aby pochytil veškerou krásu a detaily. Řekne se visačka, ale v tomto případě svými detaily, zpracováním a hlavně nápadem překonává sebevětší projekty, protože takové množství různorodosti dostat na tak malou plochu je naprosto úžasné. ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dančo, tentokrát jsem se cizím nápadem inspirovala, přesně mi to zapadlo do aktuálního tvoření...a předloha se mi moc líbila...takže to celé není moje zásluha :-)

   Vymazat
 4. Tohle je prostě naprostá dokonalost. Úžasná práce s barvami a materiálem

  OdpovědětVymazat
 5. Olinko, to je tedy nádhera!!! A to použití přírodního materiálu ... no bomba!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. To je senzace...a ja se bála zakládat do alba...skvele!

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀