24. srpna 2015

Monetova zahrada

Při návštěvě Paříže jsem zavítala do muzea Marmottan. Lovecký zámeček nedaleko Boulogneského lesíka přestavěl Paul Marmottan na městský palác, do kterého umístil sbírku umění. Šla jsem tam především kvůli Claudu Monetovi a musím říct, že jsem byla nadšená...už dlouho se mi nestalo, že bych strávila v muzeu celý den. A pod dojmem obrazů jsem měla další přání: okamžitě odjet do Giverny a podívat se v reálu na Monetovu zahradu. I to jsem si splnila a opět jsem pěla ódy. Kupodivu tam nebyly v pozdním odpoledni žádné davy, bylo krásné počasí a já fotila jako divá. V pařížském albu je většina fotografií, ale přesto jsem měla pocit, že bych si mohla vyrobit menší album, které by bylo věnované jen zahradě.Měla jsem nařezaných pár neutrálních papírů a jak jsem viděla sadu Botanica od Kaisercraftu, věděla jsem, že jsou ty pravé na doplnění.


Doufám, že motivy anglické venkovské zahrady se snesou s tou francouzskou :-)
Moc jsem nezdobila, jen jsem si přestříkala papíry vintage spreji LSG a doplnila texty.


Celá zahrada byla plná růžovofialových akcentů, takže tato barva se krásně doplňovala s nádechem tohoto odstínu na čtvrtkách.


Journal ještě není svázán, chci přidat nějaké větší fotografie přes celé stránky. Také nějaké zdobení, ale na to si vždy nechávám čas.
V sadě čtvrtek je i arch samolepek s různými motivy a texty, tady jsem malinko bojovala, raději bych české nebo francouzské :-). Nakonec jsem je použila.
Vybrala jsem několik stran, kde jsou použity čtvrtky z kolekce, jen focení se moc nezadařilo, protože fotografie házely odlesky...co nadělám, už jsem neměla čas na přefocení. Je pondělní ráno a já jsem na poslední chvíli prohodila články, ...to aby čtvrtky  nezmizely úplně :-)


A jak jste na tom vy s prázdninovým deníkem do challenge? Tvoříte průběžně nebo na poslední chvíli?
Já mám většinou dobré předsevzetí, že budu tvořit na cestách, ale potom se to vždy nějak zvrtne...chci toho hodně stihnout, nějaké tvoření jde většinou stranou. To až v klidu doma se probírám vzpomínkami...


9 komentářů:

 1. Olinko, krása! Parádní albůmek ve tvém stylu, který mám moc ráda. Jsi umělec! Já byla zahradou taky nadšená a navzdory lidem ( kdekdo říká, že jich bývá ještě mnohem víc ) jsem taky fotila jako divá a mám i fotky bez lidí ;-). Jen na samostatné album nedojde, chci ho mít jako vložené v pařížském. Nicméně, jen na mě dneska vykoukla Botanica, hned jsem věděla, že tu chci! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. To musel být určitě nádherný zážitek a albůmek je skvělý!

  OdpovědětVymazat
 3. Hani, díky, ...sada je opravdu nádherná, má vyvážený poměr neutrálních přírodních papírů, které skvěle doplňují rostlinné motivy. A ta fialková jim dává šťávu. K fotkám květin pozdního léta skvěle padly. Celý výlet jsem začlenila do pařížského alba, které bylo věnované různým zahradám, ale stejně jsem si nechala udělat i menší fotky, že třeba dojde na menší albůmek :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Olinko, moc děkuji za krásnou procházku zahradou. Nádherné fotky, perfektně zpracované....nádhera.

  OdpovědětVymazat
 5. Och! Ach! Milujem botanické motívy, mám aj poklady vo forme starých litografických listov a opatrujem ich ako oko v hlave :) Kolekcia Botanica je okúzľujúca a tvoja práca takisto!

  OdpovědětVymazat
 6. Och! Ach! Milujem botanické motívy, mám aj poklady vo forme starých litografických listov a opatrujem ich ako oko v hlave :) Kolekcia Botanica je okúzľujúca a tvoja práca takisto!

  OdpovědětVymazat
 7. Ááááááách, to je nádhera!!! ♥

  OdpovědětVymazat
 8. Ááááááách, to je nádhera!!! ♥

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀