31. března 2015

Prášky Magical ve vašem PL ...

Již několik dní mám na stole přímo před sebou připravené dózičky s novými prášky Magical, které čekají na vyzkoušení. Tak když jsem včera přemýšlela nad dnešním článkem, řekla jsem si - tak zkusíme do PL hodit nějakou "texturu" :-)
Stále ještě dodělávám týdny z roku 2014, takže tentokrát vám představím stránku (tedy vlastně jen polovinu - druhá polovina čeká ještě na dodělání) z 28. týdne roku 2014.

1. stránka - levá

30. března 2015

Gelatos a canvas

Dnes budeme pokračovat s mixed medii, v hlavní roli budou GELATOS. Ukáži vám projekt, ve kterém jsem použila tyčinky na šepsované plátno, canvas.


Jakým způsobem můžeme Gelatos nanášet na povrchy, si můžete přečíst v příspěvku Janky.
To platí samozřejmě i při užítí na plátno. Kombinovat je můžeme bez problému s jakýmikoli médii, která jsou řeritelná vodou. Pokud chcete experimentovat s těmi, které jsou na jiné bázi, i to jde - je vše na vaší chuti hrát si a těšit se z nových objevů.

27. března 2015

PL inspirace: on-line z porodnice

Tento týden je výjimečný a jiný než ostatní běžné týdny. Ano, na první pohled již v tom, že máme po 3 dílech pauzu v miniseriálu "PL Krok za krokem" a ukážu Vám tedy něco málo z mého aktuálního alba :-). Čím je ale tento týden zvláštní pro mě je fakt, že jsem právě včera povýšila v rodinné funkci a již nejsem jen máma, ale "dvojnásobná máma". Ano! Zdravím Vás všechny z porodnice, včera v brzkých ranních hodinách se mi narodila druhá holčička a z Nelinky, kterou pravidelně potkáváte na fotkách v mém albu, se stala velká sestřička :-). Dnešní článek je právě proto výjimečný a já doufám, že se Vám bude líbit :-).


26. března 2015

Něco málo z mého Project Life 2015

Dnes si dovolím zaskočit za jednu z designérek a ukázat vám, jak dělám svůj Project Life.
Pro Ty, kdo mě neznají, jmenuji se Martina, ve scrapbookovém světě mám přezdívku isobelka. Scrapbook dělám s přestávkami zhruba od roku 2008, velký formát PL od minulého roku.

25. března 2015

ŠMINKY MENOM GELATOS

Príjemnú stredu všetkým, zdraví vás Janka!

Bez dlhých úvodov, dnes si povieme základné informácie o Gelatos!
Mnohí sa zaiste s touto multimediálnou tyčinkou stretli a ak nie, postupne vám budeme prinášať rôzne spôsoby a techniky, ako ju použiť.24. března 2015

Úterní inspirace z PL ...

Dnes mám pro vás takovou "obyčejnou" PL inspiraci :-) Nevím, jak vy, ale já poslední týdny bojuju se zoufalým nedostatkem času a to se pak snažím, aby moje PL stránky jaksi .... odsejpaly :-) Ale na druhou stranu je  nechci odfláknout, a tak se i přesto snažím, aby byly hezky ozdobené a sladěné. Pojďte se se mnou tedy podívat, jak jsem se poprala s 8. týdnem.
8. týden - levá strana

23. března 2015

Inspirace vysokou krejčovinou

Pokud jste milovníky starých časů a rádi tvoříte ve stylu VINTAGE či SHABBY CHIC, potom vám jistě nejsou neznámé produkty společnosti KAISERCRAFT. Najdete u nich samozřejmě i plno materiálu a pomůcek inspirovaných novými trendy, ale pořád převažuje zašlá barevnost a craft základ.
Vyvážená kombinace barev je hlavní předností elegantní sady BETSYS COUTURE , vytvořila jsem z ní dva projekty, které vám dnes představím. Šít dnes nebudeme, ikdyž jsem to původně zvažovala, nakonec vše zvládlo lepidlo :-)

 

20. března 2015

3.díl PL krok za krokem: Fotografie - od cvaknutí po tisk

Zdravím a vítám Vás všechny, kteří dnes chcete nakouknout do mého "fotolabu".
V dnešním, pátečním 3.dílu, bych se ráda věnovala fotografii a možné úpravě pro Project Life. Opět mějte na mysli, že článek má být uceleným přehledem a to především pro Vás, kteří s PLkem začínáte.
S fotografií se dají dělat velké věci a použít se dá velké množství programů, ale dnes bych chtěla ukázat můj běžný postup od samotného vyfocení, přes drobnou úpravu, nakolážování, vyvolání až po založení do kapes. Tak pojďme rovnou na to :-).


19. března 2015

PIGMENTOVÉ PRÁŠKY - MAGICAL SET PRAIRIE WILDFLOWER

Přeji krásný den. Sluníčko se na nás usmívá a vše je hned krásnější, veselejší a jako ten sluneční třpyt,
 jsou i tyto pigmentové prášky.


18. března 2015

Pohľadnica vintage

Vitajte!

Naskladať papier do harmoniky sme sa učili snáď už v materskej škole. Skladané bordúry od Bazzil Basic Paper ma však očarili jednak svojimi vzormi a aj kvalitou. Napriek tomu, že sú z tenšieho papiera, znesú na sebe viac vrstiev sprejov a to bez predošlej povrchovej úpravy.

Na vintage pohľadnicu som použila skladané a zošité bordúry Script, ale určite by to bolo zaujímavé aj s  ostatnými, ktoré sú v ponuke (Music a Newsprint) , mám v pláne ich zakomponovať aj do layoutu a veľmi sa na to teším.
16. března 2015

Orientální princezna

Dnes dokončím MIXED MEDIA na canvas, na podklad jste se mohli podívat v závěru mého minulého příspěvku.
Ale protože opakování je matka moudrosti, vrátím se  ještě k teorii.
Na co spousta scrapbookářek zapomíná, je, že každý projekt v sobě nese nějakou myšlenku. Ke sdělení myšlenky můžeme použít prakticky jakýkoli materiál, rozhodně je spíš ale na škodu, když použijeme úplně vše, co máme k dispozici. Vždy bychom si měli umět vybrat to, co je nejvhodnější pro náš záměr. Měli bychom si najít svoji „cestičku“, svůj způsob vyjadřování, ne jít cestou kopírování druhých. Pro seznámení či proces učení to není na škodu, ale pak by mělo následovat období vlastního hledání, objevování a zkoušek. A to je proces opravdu hodně dlouhý. Kreativní cvičení zlepší oko i ruku a ještě přináší spoustu radosti.
Stejně tak bychom se měli pokusit najít odpovědi na své otázky svým přičiněním. Konkrétně na každém produktu je složení výrobku, obchodníci mají na svých stránkách u každé položky spoustu důležitých údajů o použití, někteří hýčkají své zákazníky i zveřejněným videem. Hned víte, co s čím…svůj k svému…vlastní zkoušení a poznání je proces, který by nás měl naplňovat…
Tak, učitelka se „projevila“ :-) , doufám, že mi prominete obecný úvod a můžeme přejít k vlastní práci.14. března 2015

Už máte nové embosovací prášky?

Jsou tu nové, krásné embosovací prášky, které hážou krásné odlesky.
 V obchůdku je nabídka různých barev!
Aspoň malá ukázka na přáníčko. 


13. března 2015

2.díl PL krok za krokem: Jak vést svůj PL

Týden je za námi a je tu opět pátek! To znamená jediné a to druhý díl miniseriálu "PL krok za krokem". Děkuji všem, kteří si přečetli díl první a ještě větší dík vám všem, kteří jste se rozhodli pustit do dílu druhého :-). Co je to Project Life a co k jeho tvorbě budete potřebovat už víte a tak se můžeme pustit do druhého, opět zatím více teoretického dílu. Nicméně rozhodnout se, jak si svá alba povedete, bývá často problém mnohých z nás. Já sama před rokem řešila, jak se mám k vedení alba postavit. Možností je hned několik:


VEDENÍ ALBA


Po týdnech - události z vašeho života lze zaznamenávat po jednotlivých týdnech. Tak jsem se nakonec rozhodla já a každému týdnu věnuji jednu dvoustranu v albu. Pokud máte fotek méně, ale též byste měli album vedeno tímto stylem, můžete samozřejmě dělat jednu stranu na týden. I já mám čas od času týden, kdy se buď nic zajímavého neděje nebo nemám dostatek fotek a tak to rozhodně nelámu přes koleno a týdnu věnuji jen jednu stranu. Ono pak v létě, kdy pojedete na dovolenou a fotek bude naopak moře, bude se vám moc hodit, že máte v albu prostor pro další stránky :-).

12. března 2015

Jak využít i malé kousky papírů?


Přiznám se, že jsem řádný syslík a schovávám i malé kousky papírů barevných i s jemným vzorkem. Můžou se totiž hodit, když si budete chtít udělat nějakou tu postavičku, zvířátko atd. k nějaké té stránce či na kartičku do PL.
Pojďme na to....

11. března 2015

Pre niekoho odpad, pre mňa poklad

Všetkým prajem príjemnú stredu!

Minuli ste všetky písmenká alebo čísla či obrázky z kartónového hárku? A čo so zvyškom? Do koša?
NIEEEEEEE!

Dnes Vám ukážem, ako sa dá použiť odpad z chipboardov alebo akýchkoľvek výrezov (kartónových, lepenkových, papierových) na vytvorenie pozadia layoutu.10. března 2015

Simple Stories s prvky Mixed Media ...

... že vám to moc nejde dohromady? :-) Tak se se mnou dnes podívejte, jak můžete některá média využít také při tvoření vašeho PL a jak je tento týden tak trošku netypický.
Vítám vás u dalšího článku k Project Life a dnes bych vám ráda představila náš 5. týden, který je krásně zimní a v několika směrech tak trochu netradiční, co se PL týče. Nejdříve bych ráda vypíchla jednu skutečnost, na kterou jsem obzvláště hrdá - tentokrát jsem se totiž krotila ve zdobení a tak na tomto týdnu najdete jen minimum ozdob a serepetiček. Tak jsem měla tuto dvoustranu hotovou jedna dvě :-) Jsem ráda, že jsem mohla zachytit alespoň nějakou zimní atmosféru, protože letos to s tím sněhem byla bída a tak jsem si řekla, že sněhu trochu pomůžu.

5. týden - levá strana

9. března 2015

Začínáme s kombinovanými technikami

Kombinované techniky -MIXED MEDIA - jsou již stálicí scrapbookového nebe. Aby ne, když použití technik a materiálů přesně zapadá do idey scrapového tvoření.
Co se mne spolehlivě dotýká, jsou výroky typu: "Je to patlání všeho, co mne napadne...".  Už to slovo patlání, které se některým scrapařkám úplně zarylo do slovníku. Bohužel často vystihuje výsledek, se kterým by se nikdo neměl vůbec chlubit...degradují svoji tvorbu už dopředu.


6. března 2015

PL krok za krokem: Start

Možnost být v Design teamu pro ScrapArt je pro mě nejen potěšením, ale též výzvou. Atmosféru máme mezi sebou velice příjemnou, přátelskou a tak pro mě nebylo překvapením, že i ve volbě článků pro Vás budu mít volnou ruku a bude na mně, co budu mít chuť prezentovat.


5. března 2015

Ohlédnutí za VÁNOCI

Vím, za chvíli tu máme jaro......
Ale nešlo odolat sadě papírů od "BO BUNNY-Silver a Gold", které jsme měly v balíčku.
Jsou to papíry s vánoční tématikou, a tak jsem se pustila do zpracování "Prosincového alba".
Chtěla jsem zaznamenat těch 24 dní.
Nejdříve jsem si nařezala papíry na velikost 15 x 14 cm.

4. března 2015

Na oči alebo na papier?

Krásny deň všetkým!

Dnes si povieme trochu o sľudových práškoch a mikrokorálkach. 
Veľmi rada pracujem s médiami od Finnabair, majú skvelé farebné odtiene a už samotné balenie spôsobí, že sa do nich zamilujete.

Tentokrát som vytvorila layout (stránku v albume 12x12") s použitím ingrediencií mica powders a micro beads.3. března 2015

Transparentní oboustranná kartička

Dnes mám pro vás návod na velmi jednoduchou a přitom efektní DIY kartičku do vašeho PL. Nikde není řečeno, že se musíte ve svém PL striktně držet jen papíru ... Dnes totiž budeme vyrábět kartičky z PVC/transparentní fólie. A vyrobíme si hned dvě - jednu zimní (pro ty, co ještě dohánějí zimní stránky :-)) a jednu jarní ... protože jaro už nám klepe na vrátka.


2. března 2015

Pistáciová láska

Když jsem začínala se scrapováním, pořídila jsem si hned na počátku dva odstíny distress inkoustů, tattered rose a old paper, postupně jsem přišla na chuť i sytějším odstínům a dokonce jsem neodolala ani barvičkám zářivým...
Pokud sledujete scrapbookového mága Tima Holtze, jistě jste zaznamenali marketingový tah pro letošní rok: měsíční představování produktů řady DISTRESS v určité barevnosti. Barvou ledna byl odstín CRACKED PISTACHIO a já dostala příležitost produkty vyzkoušet. A: láska na první pohled...asi nejen moje, protože než jsem stačila připravit svůj projekt, rychlostí blesku lahvičky zmizely z obchůdku, čeká již jen jedna samotinká akrylka.
Vyzkoušela jsem všechny produkty pistáciové řady na visačce: