30. listopadu 2015

Psst, prosincová andělská

Visačka. Malý formát, se kterým se dobře pracuje. Může být jen doplňkem k dárku, ale může posloužit jako netradiční přání či sběratelský kousek. V různých skupinách bývá námětem výměn, s Timem Holtzem tvoří společně každý měsíc velké množství scrapžen z celého světa již několik let. Já jsem letos už nějak neměla motivaci, abych se účastnila posledně jmenované akce. Ale několik visaček jsem letos jen tak pro radost vytvořila. A nemůže chybět visačka na prosinec.


29. listopadu 2015

Kalendáře 2016 - část X.

Krásnou první adventní neděli přeji! Dnes pokračování ze včera, kalendář pro švagry. :-) A jak jste na tom s kalendáři vy? Já mám hotových šest. :-)
Nezapomeňte, že ještě stále je čas na to, vytvořit originální dárek pro vaše nejbližší. A pokud mi pošlete své kalendářové stránky, můžete vyhrát tuto báječnou cenu, včetně foliovacího pera:


Stránky mi zasílejte na adresu: martina@scrap-art.cz, do 20. 12. 2015, do 20-ti hodin, do předmětu zprávy prosím napište: kalendáře 2016.

Přeji krásnou první adventní neděli!
Martina - isobelka

28. listopadu 2015

Kalendáře 2016 - část IX.

Přeji krásný první adventní víkend! Vánoce se už blíží, ale ještě je pořád dost času na výrobu originálních dárků, např. kalendářů. Dnes se můžete podívat na část kalendáře pro švagry:
Pošlete mi svoje stránky na adresu: martina@scrap-art.cz, do 20. 12. 2015, do 20-ti hodin, do předmětu zprávy napište prosím: kalendáře 2016 a můžete vyhrát tuto krásnou cenu:


Těším se na vaše stránky a přeji krásný den!
Martina - isobelka

27. listopadu 2015

22.díl PL krok za krokem: Antistresový PL aneb omalovánky v hlavní roli!

Tak schválně, kdo z nás, lepilů a tvořilů, nezná antistresové omalovánky, nebo-li omalovánky pro dospělé (nehledejte za tím žádné neslušnosti :-D )? Vždy, když sem o nich slyšela, napadlo mě "tak ten asi nemá co dělat, že si ještě po večerech maluje". Na druhou stranu, já si po večerech lepím a rozhodně to neznamená, že nemám co dělat :-). A tak jsem si udělala večer, kdy jsem si prostě vybarvovala. Arteterapie, proč to nezkusit? JENŽE! Strávila jsem krásný večer se seriálem, pastelkama a nádherným výsledkem a najednou to přišlo. To to mám jako uklidit do šuplíku a konec? Tak to tedy ne. Když už schovávám lístky ze ZOO, divadel a dokonce i nudné letáky, přeci nevyhodím celý večer. Takže jsem se rozhodla, že si obrázek založím do PL. Nakonec jsem neudělala jen dírky děrovačkou a nezaložila, ale s omalovánkou jsem si trochu pohrála. Vítejte u dalšího dílu... aneb jak si zpestřit PL nebo prostě "jak skloubit vášeň pro omalovánky a PL tvorbu"!


26. listopadu 2015

Vaše kalendáře 2016 - část III.

Krásné ráno, dnes přinášíme další kalendářové stránky, které přistály v našem e-mailu.


7

8

9


Pod těmito čísly půjdou stránky do slosování o tuto báječnou cenu:Nezapomeňte, že i vy se můžete zúčastnit naší kalendářové challenge a poslat nám svoje kalendářové stránky a vyhrát tuto cenu.

Stránky mi posílejte na adresu: martina@scrap-art.cz, do 20. 12. 2015, do 20-ti hodin. Do předmětu zprávy prosím napište: kalendáře 2016.

Těším se na vaše stránky!
Krásný den!
Martina - isobelka

25. listopadu 2015

Chýba mi odvaha


Krásny deň, scrapoholici!

Dnes k vám prichádzam s art-journalom. Ako podklad mi slúžilo nalepené plátno v zošite, ktoré som zamaľovala čiernym gessom na ľavej strane a bielym na pravej. Viem, že ak je predo mnou čierna stránka, výsledok dopadne lepšie ako na bielej. Vždy je to tak, asi mi tá čierna viac "vonia". Podklad som doplnila tyrkysovými a zelenými odtieňmi Gelatos a rozmazala naň zlatý sľudový prášok. Prášok je potrebné fixovať nejakým lakom.24. listopadu 2015

Zvadlá fialová, aneb zářijová barvička od Tima Holtze

Krásné úterý!

Počátkem září představil Tim Holtz další barvu řady Distress produktů a tou je Wilted Violet - v překladu "zvadlá fialová" :-) Ale popravdě řečeno mě moc "zvadle" nepřipadá :-)


V porovnání s ostatními fialovými barvičkami od Ranger je tato skutečně "fialová" - taková ta hezky fialová. Jelikož mi onemocněl syn, tak už jsem neměla možnost obstarat si další fialové barvy Distress inkoustů, abych vám je porovnala v praxi, tak vám ukážu alespoň srovnání fialových odstínů Distress inkoustů, které dělal přímo Tim Holtz.


Vidíte, že spolu s Dusty Concord se tento odstín skutečně nejvíc podobá té opravdové fialové. A tady je již jedno vánoční přáníčko, na jehož pozadí jsem použila právě odstín Wilted Violet. Původně jsem chtěla udělat 2 přáníčka, ale to druhé se mi tůůůůze nepovedlo, takže skončilo v koši :-) Ale i tom je tvoření :-)


Základem přání je čtvercový kraft základ. Dále jsem použila stříbrný papír a akvarelový papír, na který jsem si pomocí strukturovací pasty a embosovacího prášku se stříbrnými třpytkami připravila pozadí. Pomocí velkého množství vody a Distress inkoustu jsem vytvořila pozadí a pořádně zasušila horkovzdušnou pistolí. Přidala jsem pár cákanců sprejů od Heidi Swapp - Turqoise a Tea a něco málo cákanců bílé barvičky Ecoline.

Pomocí oboustranné pásky jsem nahoru nalepila krajku a přes ní chipboardový rámeček, který jsem v rozích obarvila Distress inkoustem Vintae Photo. Do levého rohu jsem do kruhu smotala přírodní provázek, chumel nitě, přes to kruhový výsek s motivem vloček a pak jsem nalepila peříčka a andělíčka. Doplnila jsem nápisem "Krásné Vánoce" a dozdobila tyrkysovými flitry a tekutými perličkami od Ranger v odstínu Majestic Purple. Do spodních rohů jsem ještě dala trochu Snow Markeru, který jsem zahřála horkovzdušnou pistolí a on se pěkně "nafouknul" a vytvořil iluzi sněhu.

A tady jsou některé detaily.Tak to je pro dnešek všechno. Krásný den.23. listopadu 2015

Svatá noc

Je před námi posledních pár dní do začátku nejkrásnější období roku...v neděli začíná Advent. Pro řadu z nás místo zklidnění nastupuje předvánoční shon a stres. Mám to stejně, ráda bych čas věnovala procházkám vyzdobenými uličkami měst, bloumání po vánočních trzích, popíjení svařáčku, ...ráda bych se co nejvíc setkávala se svými blízkými a známými, ráda bych zašla na výstavy a koncerty, ráda bych se doma zachumlala do deky, zapálila svíčky, popíjela čaj a četla si...


22. listopadu 2015

Kalendáře 2016 - část VIII.

Krásnou neděli přeji, dnes přináším druhou část kalendáře pro manželova syna a jeho ženu:
Zapojte se i vy a vyrobte krásné dárky pro vaše nejbližší. A když mi pošlete vaše kalendářové stránky, můžete vyhrát tuto krásnou cenu:


Stránky mi zasílejte na adresu: martina@scrap-art.cz, do 20. 12. 2015, do 20-ti hodin. Do předmětu zprávy prosím napište: kalendáře 2016.

Těším se na vaše stránky a přeji krásný zbytek víkendu!
Martina - isobelka

21. listopadu 2015

Kalendáře 2016 - část VII.

Krásný víkend přeji! Dnes jsem tu s další částí kalendářové inspirace. Tentokrát kalendář pro manželova syna a jeho manželku.
I vy můžete vyrobit originální dárek pro vaše nejbližší. A pokud mi svoje kalendářové stránky pošlete, můžete vyhrát tuto báječnou cenu:


Vaše stránky mi posílejte na adresu: martina@srap-art.cz, do 20. 12. 2015, do 20 - ti hodin. Do předmětu zprávy prosím napište: kalendáře 2016.

Těším se moc na vaše stránky a přeji krásný den!
Martina - isobelka

20. listopadu 2015

Jeřabinohraní a zbytek 36.týdne PL

Po seriálové jednadvacítce je tu zase skok do našeho současného alba. Nám tu pro Vás naši zářijovou dvoustranu, tedy 36.týden a s ním i naše Jeřabinohraní, o kterém jste se mohli dočíst už v rubrice "Na skok k Míše". Trochu naivně jsem si myslela, že tento týden bude ten, ve kterém stihnu dodělat ten velký skluz, protože manžel odjel pryč. Zdálo se tedy, že čas bude jen a jen na lepení (samozřejmě po večerech). No, to by si ale nesměla Julinka vymyslet, že jí budou rašit první tesáky. A jak jsme o Nelinčiných zubech nevěděly dokud nás s nimi nekousla, u Julči to bude, zdá se, jiné. A proto dnes není článek hned z rána, ale až teď (můžete gratulovat, znamená to totiž, že jsem konečně Julču uspala).

19. listopadu 2015

Pojďme si posvítit.

Krásný čtvrtek.
Vánoce se neúprosně blíží a s nimi i denního světla ubývá.
 A tak si dnes trochu vypomůžeme a vyrobíme si světýlko pro večerní pohodu.


18. listopadu 2015

Štěstí

Pamätáte sa na verše Adolfa Heyduka?

Štěstí! Co je štěstí? 
Muška jenom zlatá, 
která za večera 
kol tvé hlavy chvátá; 
oblétá ti skráně, 
v kadeři se kryje, 
v dlaně hlavu skládáš, 
ruka utlačí je.


štěstí jako rosa 
na květech se skvěje, 
ale bludná noha 
náhle zašlápne je; 
zašlápnuto vzdechne, 
v oblacích se tratí, 
snad se jinovatkou 
na tvou kadeř vrátí...


Prinášam ti dnes čarovnú záhradu. Víly si tu odkladajú svoje šťastie, môžeš si pokojne z neho nabrať aj ty. Postačí ti šťastie v prášku? Skús vstúpiť do knihy rozprávok, bytosti v nej ukryté nám často odovzdávajú múdrosť aj radu. Treba sa len započúvať do hudby prírody. Zatvor oči, vyber si cestičku a nechaj sa očariť :)17. listopadu 2015

Vaše kalendáře 2016 - část II.

Přeji krásný sváteční den! Dnes opět trocha inspirace co mi přistála v mailu. :-)4


5


6


Pod těmito čísly půjdou stránky do slosování o tuto báječnou cenu:


I vy se můžete zúčastnit a vyhrát. Není nic jednoduššího, než mi poslat vaše kalendářové stránky na adresu: martina@scrap-art.cz, do 20. 12. 2015, do 20-ti hodin.  Do předmětu zprávy prosím napište: kalendáře 2016.

Těším se na vaše stránky a přeji hezký den!
Martina - isobelka

16. listopadu 2015

Fairy Dust

Mít povedenou sadu papírů a doplňků je výhra. Výhra pro scrapbookové začátečníky i zkušené profesionály. Těm prvním dopomůže k vyvážené barevné kompozici a těm druhým zkrátí čas při tvoření projektů.
Společnost Kaiser Craft uvedla na trh kolekci Fairy Dust, která je v krásné fialovo mentolové barevnosti. Přivádí nás do snové říše fantazie mezi víly v nádherném rostlinném prostředí.
Použité barvičky patří k mým oblíbeným, motiv není vtíravý ani dominantní, dá se použít na různé projekty.


Mně se líbily hlavně motivy květů (nechám si je pro nějaký z dalších projektů), ale oceňuji i drobnější univerzální vzory. Myslím, že si každý najde svého favorita.