31. července 2015

Project Life - 24.týden a naše Jahůdkobraní

Krásné páteční ráno, poledne, odpoledne i večer přeji a dnes jsem tu s ukázkou jednoho našeho týdne. Tři díly seriálu jsou za námi, a tak dnes něco málo odpočinku. Čtyřiadvacátý týden v našem rodinném PL už maličko znáte. Úvodní kartičku jsme si totiž vytvořili v 11.díle seriálu PL krok za krokem. Celý týden je tedy dozdoben ozdůbkami, které jsme si v tomto díle embossovali. 

30. července 2015

V akci opět Dylusions paint.

Kdo má doma tyto barvičky - Dylusions paint, určitě mi potvrdí, že jsou moc fajn. Pravda, jsou výrazné, ale moje pokusy, udělat jemnější obrázek, stejně poslední dobou končí u barevné divočiny.


29. července 2015

Keď obrázky rozprávajú

V prípade, že sa rozhodnem urobiť príspevok do art-journalu, nikdy nepremýšľam, ale nechávam voľný priebeh emóciám. Niekedy pracujem tak, že si vyberiem kombinácie farieb, inokedy volím naslepo fotografiu. Niekedy mám chuť na jednoduchý príbeh, inokedy sa "rozbesním" s farbami aj s materiálom.
Inšpiroval ma obrázok. Náhodne nájdený v časopise. V obrázku si každý nájde tú svoju myšlienku a tak to bolo aj tentokrát v mojej hlave.
Mám vynikajúcu vlastnosť - trpezlivosť, ktorá ale absolútne nefunguje pri jednej činnosti - pri transferi obrázka. Vždy to dopadne katastrofálne, pretože nevydržím čakať, kým obrázok úplne vyschne, ale ho chcem odhaľovať čo najskôr. Vždy ho na niektorých miestach zoderiem prstom, ale tvárim sa, že to tak má byť. Takže ak by ste hľadali chyby na tejto stránke, tak informujem, že TAKÝ BOL ZÁMER :)27. července 2015

Rychlá challenge o šablonu ptáčků od Tima Holtze

Jsme zhruba v polovině prázdnin a doufám, že si všichni užíváte léta, pohody, sluníčka a cestování. Abyste se nenudili, máme pro vás jednu "rychlochallenge"......resp. pro vlastníky razítek ptáčků od Tima Holtze, z ČR a SR, protože vítěz naší challenge získává šablonu k těmto krásným razítkům.

A co bude vaším úkolem???? Zašlete nám projekt, ve kterém použijete minimálně jedno razítko z této sady. Zasílejte nám prosím projekty nové, vyrobené přímo pro tuto challenge, nikde dříve nepublikované.

Vaše projekty zasílejte na adresu: martina@scrap-art.cz, do 9. 8. 2015, do 20-ti hodin, do předmětu zprávy prosím napište: Rychlá challenge, poté budou projekty vystaveny a bude vylosován jeden projekt.

Pokud se chcete vašimi výtvory pochlubit ať už na blogu, nebo na FB, udělejte to prosím až po vyhlášení vítězného projektu. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vaše projekty.

A cena pro vítěze:
Nezapomeňte, že stále trvá naše velká prázdninová challenge, kam můžete zasílat své prázdninové projekty, více info zde.

Inspirace k challenge

Jsme v půlce prázdnin a já doufám, že pilně tvoříte či alespoň sbíráte materiál do vašeho projektu, se kterým se zúčastníte naší velké letní soutěže.
Já jsem si užila společného tvoření s milými kamarádkami "na samotě u lesa (a rybníka)". A protože co můžu udělat dnes, nemám odkládat na zítřek, vytvořila jsem si deník z tohoto pobytu  přímo na místě. Je záznamem onoho místa, s autentickými doplňky, za využití přírodních barviv i materiálů.24. července 2015

12.díl PL Krok za krokem: Týmové provázko-hraní

12.díl uzavírá další trojici dílů a dnes to bude na téma: Provázky. Určitě to znáte. Snad každý začátečník si musí říkat, k čemu ty provázky jsou a co s nimi asi tak budu dělat? Alespoň já to tak měla. Neskutečně se mi líbila škála barev, která je dostupná a tou jsem se také nechala zlákat a pár provázků si pořídila. Pak jsem ale netušila co s nimi a začala si trošku vymýšlet. A vy dnes máte jedinečnou možnost nahlédnout pod ruku nám všem :-). Ano, dnes jsem si pro Vás připravila týmový článek a ráda bych Vám ukázala, co s provázky, nitěmi či lanky děláme my všechny :-).

23. července 2015

Když se jde na sraz...

Určitě to všichni znáte. Je svolán třídní sraz po letech a tam se očekává, že přinesete fotografie, manžela, dětí..atd.
Nebo jdete městem a po letech potkáte kamarádku, co jste hodně dlouho neviděli. A tak když vzpomínáte, může se hodit mini album, co v kabelce nezabere moc místa a je vždy po ruce.


22. července 2015

Nie je koníček ako koníček

Prajem všetkým pohodovú stredu!

V nedávnom príspevku od Olinky sme sa zoznámili s pigmentovými práškami Color Lab Marion Smith. Sú to návykové farebné prášky, ktoré si hneď získali moju pozornosť. 
Predávajú sa v mininádobkách (6ml) a sú označené písmenami. Na zafarbenie stačí použiť prášku veľmi málinko. 


21. července 2015

Hickory Smoke, aneb i šedivá je barva

Krásný den!

Dnes bych vám chtěla představit červnovou barvičku od Tima Holtze a tou je odstín Hickory Smoke.

Ale ještě předtím tu mám vyhlášení mini kytičkové soutěže, které jste se mohly účastnit od minulého čtvrtka. A jelikož se soutěže zúčastnily pouze dvě skvělé dámy (které článek zřejmě opravdu celý přečetly :-)) a obě správně spočítaly kytičky na Exploding Boxu (bylo jich opravdu 15), tak jsem se rozhodla, že vyhrávají obě dvě a to každá po 10 kytičkách. Takže výhru získávají:
 

Alenka Králová
Lenka Břicháčková

 
Moc gratuluji, holky, a pošlete mi, prosím, do SZ na Facebooku svou adresu, ať vám můžu kytičky poslat :-)

A teď již k naší barvičce Hickory Smoke.

 

20. července 2015

TIMEKEEPER, obálka

Musela jsem se vrátit ke kolekci Timekeeper, hned na začátku jsem si vystřihla obálku z papíru Tinker.
Je tak univerzální, že by se dal použít do jakéhokoliv projektu. Ale když už byla kolekce přede mnou, začala jsem prohlížet jednotlivé motivy a vybírat ty, které by se hodily na jednoduché, ale přece jen upoutávající zdobení. Pokud máte papíry doma, můžete si podle následujících obrázků vytvořit podobnou obálku. A co do ní? Přání, vstupenky, drobnosti,...já ji chci použít do deníku.


17. července 2015

11.díl PL Krok za krokem: Střílečka aneb pistole v hlavní roli!


Krásný poslední den práce Vám všem, kteří jste si ke kávičce otevřeli další díl seriálu. Na dnešek jsem se rozhodla připravit článek opět spíše pro Vás, kteří jste letos začínali a rádi poznáváte možnosti ve zdobení svých alb. Dnešek bude o technice zvané "Horké embossování". V předchozích dílech jsem již pistoli párkrát vytáhla, ale když se mě kamarádka ptala, že jak vlastně to embossování funguje, došlo mi, že článek věnovaný jen této technice na škodu nebude :-). A tak, tady je!

16. července 2015

Květiny kam se podívám ...

Dnes mám pro vás připravených pár foteček z toho, jak skladuji své nově nabyté kytičky a také jeden krásný kytičkový projekt - svatební exploding box.
Přiznejte se ... co vy a kytičky? Já jsem třeba nikdy na kytičky moc nebyla. Maximálně jsem si tu a tam objednala pytlíček takových těch kytičkových polotovarů - takových těch "placatých", co můžete různě vrstvit na sebe.
No ale pak jsem objevila kytičky od Prima Marketing a Wild Orchid a byla jsem ztracená :-) Tyto kytičky totiž dostanete v nejrůznějších velikostech, barvách, materiálech, druzích!!! a navíc vypadají jako skutečné!! Vybírat můžete z několika druhů růží, gardénií, magnólií, chrizantém, vlčích máků, tulipánů, ... Zkrátka snad ze všech květinek, na které si vzpomenete. Pokud si nejste jisté, jaké budete potřebovat barvy, tak si pořiďte zásobu bílých kytiček a ty si pak můžete obarvit pomocí sprejů či obyčejných vodovek na požadovanou barvu. A tak jsem si minulý týden "u naší šéfky" vyzvedla svou první velikou objednávku kytiček a jak to tak vidím, tak mám zásobu asi tak na 5 let (uvidím, za jak dlouho budu objednávat nové :)).

15. července 2015

Junque Gypsy mánia

Máte takisto problém s prechovávaním krajok, stužiek, šnúrok a špagátikov? Zostali mi papiere z kolekcie Junque Gypsy a vedela som, že ich určite využijem na moje dávno plánované špuľky. Papiere sú šmrncnuté vintage atmosférou, stačilo by narezať ich na obdĺžniky, alebo zarámovať, aj tak by dobre vyzerali.Rozhodla som sa papiere použiť na špuľky. Moja zbierka krajok nie je veľká (ale kedysi bola), tvoria ju prevažne vintage krajky po mojej babičke a mamine. Zaslúžia si teda nejaký ten dizajn.

13. července 2015

Timekeeper

Timekeeper je název sady kvalitních čtvrtek z dílny oblíbené návrhářky Marion Smith, kolekci si určitě zamilují milovníci vintage či steampunk stylu. Některé motivy můžete okamžitě použít k vytvoření konkrétního projektu, stačí jen vystřihnout příslušnou část. Další motivy na kartičkách jsou skvělými doplňky.
Jen ti nerozhodní budou muset mít čtvrtky dvakrát, protože obě strany jsou nádherné. Patřím do této skupiny i já, dlouho jsem se rozhodovala, kam si střihnu.
Okamžitě jsem věděla, po které fotografii sáhnu...v obálce jsem měla připravené staré rodinné fotografie, které se týkaly lesní úzkokolejky na Rečkově...ta slavila v loňském roce sté výročí od svého vzniku. Jednak jsme posílali dokumenty známému, pro kterého je historie železnice velkým koníčkem, jednak si skenoval materiály můj syn do archivu rodokmenu.10. července 2015

10.díl PL Krok za krokem: Jak zvěčnit Vaše krásné výtvory a jak na ty nej chyby?


Vítám Vás u dalšího dílu seriálu "PL Krok za krokem" a přeji krásný prázdninový pátek :-). Dnešní článek je krásně kulatý, desátý a já mám velikou radost, že (snad) potěším někoho z Vás, protože tento článek je sepsán na Vaše přání. Děkuji paní Lucko za Váš e-mail a s radostí jsem se pokusila odpovědět na dotazy prostřednictvím tohoto článku. A pro Vás ostatní, dnes Vás pozvu zase k nám a ukážeme si, jak fotografuji již vytvořené projekty. Pokusím se alespoň stručně zmínit ty nejčastější chyby a jako bonus přidám ještě drobnou úpravu na Vašich PC!

9. července 2015

Když je splín...

Máme tu opět čtvrtek a je řada na mě.
Mám sice po dovolené, ale práce se nakupila a ještě je spousta restů....
Taky se vám to občas stane? Že najednou je vše takové smutné, nic vás nebaví a nic vám nejde?
Byla jsem opravdu zoufalá, když v tom na mě ze šuplíku vykoukl blok -Creative Journal, co jsem dostala od Danči. 
Nový, nedotčený. Stále jsem ho odkládala, až přijde nápad a bylo mi líto 
do něj jen tak něco začít a ani nevědět co. 
Ale asi to tak má být a občas opravdu je potřeba začít i když nevíte. 8. července 2015

Junque gypsy minibook


Riešite zložité životné situácie veštením z kariet? Priznám sa, mám k tomu blízko, a hoci sa to niekomu zdá nepochopiteľné, zavádzajúce alebo aj nezmyselné, ja verím osobnému výkladu kariet. Dostala som sa raz do zvláštnej situácie, kedy slová z úst cigánky neboli len o mojej budúcnosti, ale predovšetkým o mojej minulosti. Stalo sa tak v zahraničí, dotyčná osoba ma absolútne nepoznala a mne behal po chrbte mráz. Verím v rôzne schopnosti človeka. A čo vy?

Ihneď po otvorení balíčka s papiermi Marion Smith (mimochodom patria medzi moje top) som vedela, že príbeh z nich bude o tejto vzácnej žene. A tak vznikla miniknižka, ktorú nosím v kabelke. Veď čo ak by som ju stretla ešte raz? 6. července 2015

Nový art journal a červencový tag

Je sváteční pondělí, ale já měla svátek před  pár dny. No, svátek jako takový budu mít za týden, ale svátek jsem měla v podobě zásilky, která ke mně dorazila. Jistě nemusím popisovat, jakou radost mám při otevírání balíčku s objednávkou. První zběžná prohlídka a těším se na chvíi, kdy budu mít víc času na to, abych každou věc dopodrobna prohlédla a dostatečně se pokochala.
Tentokrát jsem byla tak nadšená, že jsem odložila realizaci cestovního deníku z našeho putování po Slovácku. Nemohla jsem si pomoci, novinkové produkty musely do akce.
Největší boj jsem svedla sama se sebou, protože jsem dlouho váhala, zda zkušební vzorky budou někde na čtvrtce či v jednom z art journálů. Zkušebním vzorkem se stal ale i nový kreativní journal z dílny Dyan Reaveley...velký tlustý blok o 64 stranách, s papíry vysoké gramáže, s pevnými deskami, které jsou opatřeny gumičkou proti otevírání a vnitřní obálkou na drobnosti.
První dvoulist jsem vynechala na nějaký nápad na titulku, ale ten další už patřil novým vzorkům barev.


3. července 2015

Kterak FUSE vyřešil můj problém s fotofiltry a malý dárek k tomu!

Minulý pátek jsme zakončili další trojici dílů našeho seriálu "PL krok za krokem" a dnes je tedy na řadě odpočinek :-). A jelikož jsem již od pondělí na dovolené, připravila jsem si pro Vás ještě jednu ochutnávku výtvorů mého mazlíčka FUSE. S příchodem této věcičky totiž zaplesalo mé srdíčko! Měla jsem a stále mám velké množství fotofiltrů a kartiček, které se mi líbí, ale zabírají mnoho místa, který já nezbytně potřebuji pro journalig, anebo v případě fotofiltrů mi vždy vadilo, že zakryjí fotku, stáhnou ostrost a barevnost a tak mi ležely v šuplíku. Teď již nebudou :-). Pojďte se mrknou, co dalšího FUSE umožňuje.

1. července 2015

Vzpomínání...

Krásný čtvrtek. 
Dnes si to trochu ulehčím, nějak se mi nedostává času na tvoření a přiznám se, že mi to moc chybí. 
Tak se dnes trochu ohlédnu zpět.
Když začalo "šílenství" s PL, moc se mi stránky líbily. Jenže máme děti velké a nějak se toho moc nedělo.
 Moc jsem nevěřila, že by to u nás mohlo jít. Vloudila se myšlenka, že to mohu zkusit aspoň do malých kapes. Těch, co se používají na hokejové kartičky, neboť náš syn v nich měl Pokemoní karty. 
Tenkrát to byl veliký hit. ;-)
Hned jsem si pár prázdných obalů půjčila a pustila se to toho. Docela se to ujalo a i "děti" se chytly 
a začaly přinášet fotky, hlásily různé své akce. 
Díky tomu naše domácnost trochu ožila a dnes, když si alba prohlížíme, se i nasmějeme.
Mám takhle zatím zpracované dva roky a letos jsem našla odvahu a zkouším formát 30x30. 
Přiznám se, že letos nestíhám. Mám zatím 16. týden a moc vymazlené to nemám...snad to doženu.
A to jsem si ještě umanula, že minulou, rodinnou dovolenou, taky zpracuji do třicítkového alba.
Jsem v půlce.

Tak tady pár náhledů....


Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš?


Príjemnú stredu všetkým!

Dnes vám prinášam inšpiráciu v podobe kolekcie ATC. Svieže pečiatky vtáčikov od Tima Holtza si ma hneď získali.
Ako základ som použila papier z kolekcie Shine Bright, ktorý som pokryla odtlačkami pečiatok nafarbených Distress Inkom v odtieni fossilized amber