26. dubna 2018

Omalovánky s Distress Ink

Pamatuji si to jako dnes: v mém prvním scrapbookovém nákupu před deseti lety byly lahvičky distress inkoustů v odstínu starého papíru a vybledlé starorůžové. Tušila jsem potenciál, který v sobě inkousty skrývají. Neměla jsem ještě žádný inkoustový polštářek, bylo mně úplně jedno, že u výrobku bylo napsané, že slouží k doplnění. Já si chtěla s barvičkami hrát a použít je podle sebe.
Teprve časem jsem získávala sporadické informace, angličtina šla mimo mne, a tak jen z obrázků jsem čerpala inspiraci. Na dlouhé sledování nemám trpělivost ani čas, většinu produktů používám intuitivně a po svém.
Inkoust je tekutý, co jiného vzít než štětec nebo pérko a malovat či psát...


24. dubna 2018

Putovanie čajového vrecúška...


Čajové vrecúška môžme v našom tvorivom svete zaradiť medzi malé skvosty...
Farbením hárkov papiera za pomoci čajových vrecúšok je možné vytvoriť nádherné a veľmi dôveryhodné vintage efekty.
Samotné vrecúška po vysušení a vysypaní ich obsahu nemusia skončiť v odpade. Jednou z možností je ich dekorovanie (tzv. tea bag art). Takéto roztomilé a jedinečné kúsky sú predmetom zbierok, výmien, alebo poslúžia ako originálna ozdoba na projekte...

Ich zdobenie je rôznorodé a len na Vás - vrstvenie, koláž, vyšívanie, prešívanie, maľovanie, kreslenie, rôzne mixed media techniky a ich kombinácie...

Moje vrecúška na cestovateľskú tému...

Zopár inšpirácií z pinterestu - doslova pastva pre oči, malé umelecké dielka...

Prajem krásny deň!


Použité produkty zo ScrapArt.cz
čierny a červený ink
16. dubna 2018

V hlavní roli zelí...

Zelí pekingské. A také takové to školní tiskání...však jste si tím prošli všichni.
Jen ne bramborami, použila jsem to zelí.. Krájím, krájím a včas jsem zabrzdila, protože na tisk jsem se chystala hodně dlouho. Takže jsem si nechala trochu větší košťál, postupně otírala inkoustem, tiskla, seřezávala a tiskla...to abych měla různé velikosti otisku. Ležely mi na stole asi dva měsíce, než jsem se dostala ke zpracování.


11. dubna 2018

Čo s rozliatym sprejom...

Prednedávnom sa mi počas tvorenia podarilo na pracovnú plochu rozliať červený LSG spray...
Vzala som pár hárkov akvarelových papierov a doslova ich vykúpala v nahromadenej tekutine. Po ich uschnutí som 2 ks papierov nastrihala na ATC formát a na zvyšok som otlačila razítka makových kvetov...Rozhodla som sa využiť maky na pohľadnicu a hneď som vyskúšala aj nové razítko z výpredaja. Razítko má síce halloweensky motív, no vnútro (tekvičky) som vystrihla a ostala mi nádobka. Tú som podložila kúskom stránky starej knihy...


Opäť som siahla po obľúbenom kraft papieri a vlnitej lepenke bielej farby. Dekorovala som krajkou, sisalom, enamelkami a na záver tradičné fŕkance bielym gessom...Do budúcna si ale zvolím opačný a zároveň klasický spôsob na vytvorenie červených makových kvetín ;-)
(Otlačenie razítok na akvarelový papier a vyfarbenie za pomoci vodného štetcasprejov, popr. vyfarbenie distress markermi...) 


Z vystrihnutých ATC podkladov vznikol tento set "Cár". Taktiež som výraznú červenú kombinovala s kraft papierom a celkový vzhľad bol vytvorený najmä s využitím razítok. Dozdobila som svorkami a kúskom drôtika...
Prajem krásny deň!

9. dubna 2018

Vítání jara

Ptačí dekorace se hodí pro každé roční období. Pro jaro obzvlášť.
Slíbila jsem vnoučkovi, že mu pomohu s výrobou nějakých drobností na školní trh. Po chvilkách jsem řezala, barvila a navlékala korálky. Se šablonou Bird od Sizzixu šlo vše jako po drátku.


3. dubna 2018

Jarná vintage dekorácia - visačka

Visačka môže poslúžiť aj ako závesná dekorácia menšieho formátu. Opäť som siahla po zbytkoch a ich vzájomným vrstvením som zhotovila tento vintage kúsok.

Ako podklad mi poslúžil kartón. Tomu som najskôr na viacerých miestach odstránila vrchnú vrstvu, aby sa do popredia dostal vlnitý vzor. Povrch som ošetrila bezfarebným gessom od Finnabair, po jeho uschnutí som ledabolo naniesla zlatú a béžovú akrylovú farbu, visačku som otupovala hnedým inkom.

Zdobila som vrstvením kúskov plátna, vysušených čajových vrecúšok, stránok zo starého zošita,...
Na kraft papier som otlačila razítka s motívmi a pozasúvala pomedzi jednotlivé vrstvy. Kvetinky som zhotovila pomocou vyrezávacích šablón, jednotlivé okvetné lístky som taktiež tupovala hnedým inkom a spojila vintage svorkami
Pri zdobení visačky som zvolila hnedo-zlato-zelenú kombináciu. 
Malé, no milé detaily tvoria svorky - vážky a ozdobná ihla so zeleným srdiečkom...Prajem krásne jarné obdobie!
❤❤❤

1. dubna 2018

Krásne sviatky!

Prajeme Vám krásne Veľkonočné sviatky, príjemné a pohodové prežitie sviatočných dní...

Váš ScrapArt team!
❤❤❤