19. června 2018

"Vnútorné" razítkovanie...

V titule môjho príspevku ide skôr o slovnú hračku...
Pohľadnice tradične zdobíme na prednej strane, zdobenie vo vnútri býva minimálne, vo väčšine prípadov žiadne.
Ja som to tentokrát poňala úplne opačne. Predná strana síce dekorovaná je, no strohejšie ako to pri blahoprianiach býva - zdobenie ploché, v art journalovom štýle...Netradičné vnútro - zhotovené za pomoci distress inkov, razítok, distress markerov, papierových ozdôb. Pohľadnica je vhodná napr. aj ako art journalová karta do Vašich cestovateľských denníkov, albumov a pod.

Prajem krásny deň!

Použité produkty zo ScrapArt.cz:

 Tim Holtz Stamps
  

18. června 2018

Podívej, kvete růže...

Růže mám ráda...nejsou to nejoblíbenější květiny, ale ráda je mám. Na zahradě mi zůstalo pouhých šest keříků, ale už pokukuji po nových přírůstcích. Stejně je tomu s razítky. Razítky s motivem růží, klasické realistické zobrazení. Dlouho se pídím po těch úplně top, které by mne nadchly. Když nějaké objevím, je nedostupné, už se nevyrábí nebo nedováží...raději hned zapomenout. Občas se ale zadaří.


13. června 2018

The big moon shines in the sky...

Pri tvorbe mojej najnovšej art journal stránky som siahla po farbách slnka, vody a oblohy...
Postup veľmi podobný ako pri AJ stránke "Today is full of possibilities" - samozrejme iná farebná paleta, rozdielne papierové ozdoby a téma...


Prajem krásny deň!

Použité produkty zo ScrapArt.cz:

Finnabair Art Basics Products (Heavy Gesso White, Soft Gloss Gel)
Stamps
  

11. června 2018

Mramorování

Mramorování papíru je velmi stará a poměrně známá výtvarná technika. Jedná se o vrstvení barev na vodní hladinu a následný otisk na papír. Použít můžeme speciální mramorovací barvy, barvy olejové, ale můžeme experimentovat i s různými inkousty a tušemi. Já si chtěla vyzkoušet alkoholové inkousty. Dostupné jsou značky Adirondack a Piňata. Podstata procesu tkví v tom, že se voda a alkohol špatně mísí. Barva se kape na vodní hladinu, vrchní vrstva pomalu prostupuje spodní, dá se ovlivnit mícháním či kreslením vzorů...já mám nejraději překvápka, takže nechám barvu, ať dělá, co umí, nijak ji neusměrňuji. A ještě k názvu techniky. jistě si každý dovede představit strukturu mramoru...krásný, jemný vzorek v přírodních tónech.


Zrovna tato ukázka je z těch divočejších :-), ale je na prezentaci vidět, což u některých světlých barev mám problémy s přesným vyfocením.

4. června 2018

Raději méně než více...

Zatím to takhle funguje. Aniž bych nějak myslela na výsledek projektu, vždy vychází spíš úsporné řešení. Tím nechci říct, že by realizace byla rychlá, často tomu je naopak :-)
Už delší dobu jsem se chystala více zapojit do tvoření textil, přesněji: za pomoci scrapbookových pomůcek vytvořit koláž z textilu. Budete-li se chtít inspirovat, hledejte pod názvem Fabric Collage.


29. května 2018

Fantóm opery...

Príbeh záhadného fantóma, žijúceho v katakombách parížskej opery, je všeobecne známy a mimoriadne obľúbený...
Kombinácia nádhernej hudby, legenda opradená tajomstvom, plná vášne, lásky, smútku a bolesti...
Moja najnovšia art journal stránka je venovaná práve tejto skvelej téme a ponúkam Vám ju spolu s video tutoriálom...


 
 Prajem krásny deň!
 
Použité produkty zo ScrapArt.cz:
 
Finnabair Art Basics Products (Heavy Gesso White, Heavy Gesso Black, Soft Gloss Gel)
Ranger Dylusions Paint (Postbox Red)
DecoArt Crafter´s Acrylic (Redbird Cardinal)
Distress Marker (Candied Apple)
Distress Ink (Barn Door)
Stamps