9. července 2018

Holky v lese

Jsou razítka, která využijeme s úspěchem na opravdu různých projektech. Textová razítka, abecedy, textury, květinové motivy, ...určitě si dosadíte do výčtu ta svá, která máte často v ruce.
Existují ale razítka, která jsou srdcovou záležitostí, přestože nemají praktické využití. Jsou pro radost, jsou do sbírky...občas jim dáme příležitost a využijeme je bez jakéhokoli komerčního podtextu.
Já si pomalu rozšiřuji sbírku razítek z dílny Daniela Torrenta.
Rozhodla jsem se, že jim věnuji album - knížku. Nad příběhem zatím nepřemýšlím, časem poskládám a dám tomu nějaký řád. Zatím vznikají jednotlivé stránky, dnes vás zvu na malé nakouknutí.
Měla jsem představu jemného akvarelového podkladu, ale to brzy vzalo za své...obrázky si žijí vlastním životem. Protože jsem nejdříve tiskla a vybarvovala jednotlivé figury, ukázalo se, že musím pozměnit i barevnost podkladu. Kartonové stránky jsem obarvila akrylovými barvami Dylusions paint, odstínem CUT GRASS.
Tvoří orámování podkladového čtverce, na který jsem uplatnila techniku tisku z želatinové desky.


Podklad mi připomínal černý les, vybrala jsem holky, které se mně tvarově a barevně líbily. Vybarvovala jsem akvarelovými pastelkami Staedtler Karat a rozmývala vodním štětcem.


Zkoušela jsem i jině. ale vyhrála varianta výměny hlaviček...


Prostě ségry...zbývalo upravit vlasy, sestřihnout a znovu zkompletovat:


Rámeček jsem doplnila tiskem a kresbou bílou, černou a zlatou gelovkou.Jeníček a Mařenka, ehm, vlastně Mařenka a Mařenka...na protilehlou stranu jsem musela vytvořit chaloupku:


Další podklady mám nachystané, dokončovat budu podle nálady, nechci to uspěchat.
Jak to máte s razítky vy? Jsou mezi nimi také sbírkové a výstavní? :-)


3 komentáře:

  1. Olinko, to je boží!!!! Skvělý nápad s albem. ❤

    OdpovědětVymazat
  2. Olinka, nádhera. Na tom tmavom podklade dievčatká úžasne vyniknú. Ozaj len súhlasím, skvelý nápad!! ❤

    OdpovědětVymazat
  3. Děkuji...s tmavým podkladem to má úplně jinou atmosféru :-), na druhou stranu na jemném pastelovém pozadí zas ty figurky nejsou tak morbidní, takže asi bude stejně ještě jedna verze.

    OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀