4. září 2017

Školní retro

Tak nám to zase začalo :-)...první školní den je tu a před námi dlouhých deset měsíců.
Asi by to chtělo nějaký optimistický a slavnostní příspěvek, ale ode mne to nebude...příspěvek bude vzpomínkový.
Původně jsem měla ke zpracování připravenou fotografii mého syna, šli s kamarádem a doprovázely je jejich mladší sestřičky. No, doprovázely...kluci je museli držet za ruku, protože holkám samostatné chození ještě moc nešlo, podle toho se také všichni tvářili: žádná radost :-). Takže další hledání v krabici, objevila jsem jednu fotografii z mojí první třídy.Není sice z prvního dne, ale je dostatečně školní :-), dostatečně retro, dostatečně muzejní. Dnes tedy bude na ukázku po delší době layout do vzpomínkového alba.
Jako podklad jsem zvolila čtvrtku Restore z krásné sady od KAISERCRAFT , Antique Bazaar Collection., pro další vrstvení pak dvacítkové papíry od Primy z kolekce Printery.
Dalších věcí už nebylo moc třeba. Pár kapek ze spreje Lindy's, odšroubovala jsem víčko a poklepáním nechala skanout kapičky přesně na místa, kde jsem je chtěla mít.


Po zaschnutí získají kapky krásné metalické odlesky.


Fotografii jsem vypodložila a při levé horní hraně umístla ořízlý motiv hodin, vyvažuje pravou dolní hranu.Z fotografie jsem potřebovala vypíchnout moji osobu (já vím, že to jsem já, ale aby to bylo za čas jasné i jiným i bez popisku). Použila jsem krásný filtr od Maggie Holmes, starorůžová vinětace a zlatý rámeček.


Okolí jsem ještě dozdobila útržky washi pásky, nepravidelnými otisky textového razítka, fotografii jsem orámovala krouceným provázkem a dopsala jsem ručně rádoby krasopisným písmem :-) doplňující text.


Byla to rychlovka bez většího přemýšlení a přitom stylově zapadla do vzpomínkového rodinného alba.6 komentářů:

 1. Prekrásna nostalgická stránka, úžasná fotografia, čarovná spomienka... ❤

  OdpovědětVymazat
 2. Jooo, moje gusto! Skvělá stránka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, děkuji,...zastesklo se mi po obyčejné klasické stránce :-)

   Vymazat
 3. Skvělá stránka❤... jako by to bylo včera, ale čas neúprosně letí.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak konečně na to vidím, chvíli trvalo než jsem dala do pořádku zamlžené vidění - slzy dojetí udělají své... ;) Téma školy je pro mě velmi aktuální, protože v pondělí jsem vedla své dítko poprvé. Krásně jsi zpracovala vzpomínky. Černobílé fotografie nějak víc chytají kouzlo daného okamžiku. Hodně dlouho jsem tvoji stránku zkoumala, fakt má něco do sebe.

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀