21. srpna 2017

Kolorované tisky

Razítek máme každá asi plno. Já nemám nějaké preferované favority, ikdyž určitou slabost mám pro ta, která jsou velice specifická a dost často pro běžné projekty nepoužitelná. Razítka si většinou pořídím proto, že se mi líbí. A čekají na svůj den...někdy to je hned, ale často to bývají týdny, měsíce, ba i roky :-))).
Mezi ta, která mi dlouho leží, patří i "gorjusky a mirabelky" od Santoro London. Po počátečním nadšení jsou opuštěná v košíku...přemýšlela jsem nad nimi, napadlo mě, že jsou pro mne málo kreativní...otisk, omalovánka, mechanická činnost...
Takže jsem je vytáhla na světlo a trochu provětrala. A také jsem chtěla jít jinou cestou než santorovský originál...kopie mne nebaví.Kolorovat (vybarvovat) můžeme různými médii. Vybrala jsem si kombinaci akvarelových pastelek, akvarelových a práškových barev. Jako podklad jsem zvolila jak obyčejné, kreslící, čtvrtky, tak také čtvrtky akvarelové - ty mají vyšší gramáž i různou strukturu povrchu.


Začala jsem vybarvovat pastelkami, někde zlehka, někde s přítlakem. Pro pozadí jsem zvolila kreativnější techniku, monotyp. Otisk nebo sejmutí barevné vodnaté plochy mne baví už od dětství...často vznikají krásné krajkové textury, se kterými se dá dál pracovat. Dalším krokem bylo rozmytí barev za pomoci vodního štětce. Po zaschnutí jsem ještě kresby dostínovala a zvýraznila. Malůvky jsem ořízla a nalepila oboustrankou na barevnou čtvrtku...teprve potom na přáníčkové základy. Zatím to jsou jen obrázky, žádný text...pokud bych použila jako klasické přání, aktuálně bych orazítkovala či připsala text ručně.

U druhého razítka jsem vyzkoušela dvě varianty hlavního motivu. Nejprve přímý tisk a u dalších potom zvlášť pozadí a zvlášť tisk, vybarvení, vystřižení a nalepení. 

Přede mnou leží další razítka, začala jsem s dalšími tisky a vybarvováním... tak zase příště a malinko jinak :-)
Bavte se a užívejte léta.


12 komentářů:

 1. Tak tohle mi bere dech, nádherná práce.

  OdpovědětVymazat
 2. To je nádhera...nikdy jsem nebyla fanoušek těchto razítek, protože osobně mě neinspirovaly - ale tohle je paráda, moc se mi to líbí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neinspirace - to asi je důvod, proč mně tu santorovská razítka leží :-), ...přesto jsem si jich kdysi pár koupila, ale moc chuti do použití jsem neměla. Ale dostaly šanci :-)

   Vymazat
 3. Olinko, jsi úžasná!!! Nemám slov. 💕 💕 💕

  OdpovědětVymazat
 4. Úžasný. Obdivuji, kdo umí pěkně vybarvit razítka. Jenže ty jsi to povznesla na úplně jiný level. To je kouzelné výtvarné dílo. Alespoň v mých očích. Všechny jsou úžasné, ale úplně TOP je v barvách podzimu.

  OdpovědětVymazat
 5. WOW! Chtěla bych ten proces vidět jako tutoriál, těch technik je tam tolik...

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné, též bych prosila o tuturiál.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak konečně chvilka a mohu se rozepsat. Olinko, i když vím jak jsi šikovná, nápaditá, tvá mysl a fantazie nemá mezí a tvé práce jsem viděla naživo, tak s každým novým dílem se mi tají dech. I když si někdo může říct, jsou to ,,jen" přání, vybarvená razítka..., tak já v tom vidím veliký kus práce, fantazie, bezbřehou nápaditost...,tvé oči, kterým nedáš odpočinku, obětavost, péči a lásku s kterou tvoříš a umožňuješ nám rozšířit obzor ve světě tvoření. Je neuvěřitelné jak z obyčejných, nezáživných a tuctových věcí a materiálů, dokážeš vytvořit skvělá díla a povznést je na nejvyšší úroveň. Děkuji, že jsi stále s námi a každý týden nám umožníš kochat se tvými díly a dovolíš nakouknout pod pokličky jejich zrodu.😍❤ ❤ ❤

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀