12. ledna 2017

Bude menší a ještě menší...

Po čase jsem vytáhla materiál, který bývá trochu opomíjený a je to velká škoda. Z mého pohledu je prostě skvělý. Jedná se o smršťovací fólii. Je to tvrdší průhledná fólie, která se teplem smršťuje a můžeme s ní vytvořit roztomilé ozdoby a doplňky na ozdobení přání, stránek, krabiček... Dají se z ní vytvářet i přívěsky a náušnice, je toho spousta... Pro práci s fólií jsem pro vás nachystala podrobný postup, fotografie po jednotlivých krocích a pro příklad využití také svatební přání.
Fólii narazítkujeme na lícovou "lesklejší" stranu (pokud pracujete s foliemi jiného výrobce s drsnější stranou, pak razítkujeme na tu drsnější, jakoby poškrábanou stranu). Výsledný otisk bude zrcadlově převrácený.
Narazítkovaný motiv vystříhneme. Pokud potřebujete vytvořit dírku na zavěšení, vytvořte ji ještě před zahříváním. Fólie se procesem zmenší a zesílí, vytvrdí se a pak to půjde těžko, případně by mohlo dojít k popraskání. 
Jako pomůcku pro přidržení vystřiženého motivu používám hrot kružítka (lze vzít i pinzetu). Nahřívala jsem horkovzdušnou pistolí. Nelekněte se, hned od začátku se folie začne hodně kroutit, je jako živá - mrška, pokračujte ale dál v zahřívání až do vytvrzení.
Pak hned zatížíme např. akrylovým blokem, abychom vyžehlili nerovnosti. Pokud se stane, že v některém místě i po vytvrzení je folie trochu matnější, méně průhledná, místo znovu nahřejte a spraví se to.
Původní velikost se zmenší asi na 50 %, pro srovnání velikostí zase přikládám fotografii (původní razítko a hotový otisk).
Tím jsou ozdoby hotové a můžeme je použít ...
...třeba takto:
Vytvořila jsem dvě blahopřání k svatbě, u obou jsem ozdobu z folie přivázala pomocí zlaté nitě. Zdobila jsem nejdříve jednoduše perleťovými scrapbookovými papíry a krajkou.
U druhého přání jsem přidala aranžmá z květin, chipboard, flitry a enamelky.

 
 Materiál použitý z e-shopu ScrapArt:
sada svatebních razítek (novomanželé, svatební dort)
3D pěnové lepicí čtverečky
papírové květiny Magnolie
růže (Ivory Wild Roses)

4 komentáře:

  1. Krásne vyniknú tie fóliové ozdôbky na pohľadniciach! Skvelé Sonička ❤

    OdpovědětVymazat
  2. Nádherné ozdoby a super přání!!!!❤ Soni, máš skvělé nápady.👏

    OdpovědětVymazat
  3. krasna pranicka, akorat bych asi ziskla hnede,aby to nerusilo ten krasny ton v tonu.

    OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀