9. června 2016

Vzor "dřevo"

Příroda je snad největším zdrojem inspirace, vytvořila jsem pro vás tedy dnešní hodně přírodní návod. Zaměřila jsem se na "dřevěný vzor pozadí", papírový podklad, který jsem použila na vytvoření přání.
A světe div se, tentokrát jsem nepoužila ANI JEDNO razítko 8-O, ŽÁDNOU washi pásku, šablonu a dokonce ani gesso, byla jsem lenošná přání prošívat,... zkrátka pro tentokrát jsem opustila skoro všechny své oblíbené materiály, pomůcky i techniky tvoření.
Dřevo je velmi efektní a co se mi líbí nejvíc, můžeme si namíchat barevnost vzoru přesně tak, jak se nám hodí.
Pracovala jsem s akvarelovou čtvrtkou, abych mohla občas podle potřeby namáčet vodou bez újmy na kvalitě papíru. Na naformátovanou čtvrtku jsem nanesla Heavy body gel od Finnabair a pomocí texturovacího štětce z této sady jsem gel rozetřela aby vytvořil trochu strukturu. Nanášela jsem gel místy a vždy ve směru shora dolů (viz foto) a pak jsem ho nechala docela dlouhou dobu schnout (cca 1,5 hodiny).
 Po zaschnutí jsem narylovala drážky s rozestupy 2 cm.

Následovalo barvení. Nejdříve jsem celý formát nabarvila pomocí Distress razítkovacích podušek. Část jsem rozmyla vodou pomocí štětce a pak jsem ještě podušku otiskla přímo na papír, textilie podušky vytvoří ten správný tvar malinkých skvrnek. Pak jsem štětcem zvýraznila svislé drážky (zvolila jsem modrou barvu) a na části papíru různě nanesla stejnou, ale vodou zředěnou modrou barvu. Je dobré postupovat stále ve stejném směru, tahy štětcem dělat pořád stejně shora dolů. Na další vrstvu jsem nanesla zlatavou barvu, aby byly opět viditelné tahy štětce. Čím je štětec sušší, tím lepší zanechává stopu.

Přidávám detailní fotografie, kde je lépe vidět tahy štětcem a následné finální razítkování poduškou přímo na papír.

A takto vypadá dokončený dřevitý podklad.

Po vysušení jsem ho hned použila k vytvoření přáníčka. Zvolila jsem jen jednoduché zdobení, aby se vzor dřeva nepřekryl a aby vynikl. Použila jsem tak jen smetanovou krajku, skelet listu, papírové květy a na podklad jsem pomocí lepidla glossy accent přidala zdobení Finnabair (zlaté fragmenty), nalepila jsem flitry a přidala ještě tekuté enamelky.

Materiál použitý z e-shopu ScrapArt:9 komentářů:

 1. Soni, skvelý podklad ❤. Výsledok je úžasný ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super...ten podklad nemá chybu!👏

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to nemá chybu...fascinující 👏

  OdpovědětVymazat
 4. To rýhování tomu opravdu dodá ten správný dřevěný "finish". Úžasné!!

  OdpovědětVymazat
 5. Vypadá to perfektně, zvlášť rýhování je bezva vychytávka! Soni, Ty bys mohla rovnou navrhnout vlastní kolekci papírů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky Jitunko, nějaké své papíry mám "v šuflíčku" a spousta mi jich odpočívá ještě v hlavě ;) Jako každý bych asi potřebovala nafouknout den aspoň dvojnásobně, abych všechno zvládla realizovat a i "překreslit" do počítače...

   Vymazat
 6. A samozřejmě moc děkuji i vám ostatním. Velmi mě těší všechny milé komentáře. Děkuji 💕

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to je luxusní, musím určitě vyzkoušt!

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀