30. listopadu 2015

Psst, prosincová andělská

Visačka. Malý formát, se kterým se dobře pracuje. Může být jen doplňkem k dárku, ale může posloužit jako netradiční přání či sběratelský kousek. V různých skupinách bývá námětem výměn, s Timem Holtzem tvoří společně každý měsíc velké množství scrapžen z celého světa již několik let. Já jsem letos už nějak neměla motivaci, abych se účastnila posledně jmenované akce. Ale několik visaček jsem letos jen tak pro radost vytvořila. A nemůže chybět visačka na prosinec.
Základem je formát 8 x 16 cm, na další vrstvení jsem použila zbytky scrapbookových papírů a vytvořila koláž. (Mimochodem, hledáte-li nové nůžky, mrkněte na designové...růžové, zlaté,...jsou lehké, ostré jak břitva...)


Na povrch jsem nanesla gesso, jen tak lehounce, aby sem tam prosvítal více či méně podklad.K prosincové visačce jsem zvolila tradiční motiv anděla, zpracovávám ho v obměnách každým rokem. Letos to je anděl z papíroviny, kterou jsem nalila do formičky na pečení. Byla lehce narezlá a tak se patina přenesla na papírovinu.


Andělíčka jsem oddělila od pozadí rámečkem, papírový výřez jsem přetřela krakelovací pastou a po zaschnutí zatónovala inkousty distress. Okraje základu jsem doplnila snowpastou a přes šablonu jsem nanesla modelovací pastu. Křídla jsem vyřízla z vellumu a opět oinkoustovala po okrajích.Zbývalo přilepit stříbrné andělské vlasy a celé zkompletovat. Kolem nožiček jsem vlepila korálky a droboučké sněhové třpytky.Tak...a jsem připravena, až se zítra probudím, je tu prosincové očekávání, radování a rozjímání...


Rozjímejte a radujte se se mnou. A pokud byste si svoji verzi andělské visačky také vytvořili, pochlubte se v naší fb skupině.
8 komentářů:

 1. Miluju andělíčky :-) a ve tvém podání vždycky. Tu formičku mám taky, andělíček je roztomilý :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Kouzelné rozjímání nad tak krásnou visačkou...

  OdpovědětVymazat
 3. To je nádhera!! Z visačky dýchá slavnostní nálada!! A musím zabrouzdat na internetu po "papírovině" :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Olinko, to je nádhera. Krásně nostalgické. A použití formičky je zajímavé. To by mne ani ve snu nenapadlo.

  OdpovědětVymazat
 5. Dech beroucí!!! .... nalila do formičky na pečení... A já jsem si říkala, že mi to něco připomíná, skvělé!!! ♥

  OdpovědětVymazat
 6. Super! Je báječný (nebo báječná :)). Má kouzlo.

  OdpovědětVymazat
 7. Další bomba nápad, moc hezké Olinko!

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀