4. listopadu 2015

Napíš si to!

Ahoj!

Prednedávnom ste čítali príspevok od Mišky o fóliovači MINC od Heidi Swapp. Dnes vám predstavím v jednoduchšej forme ručný aplikátor fólií - heatwave pen tool od We Are Memory Keepers. Áno, ide o pero. Využijete ho na aplikáciu lesklých detailov do svojich projektov, albumov alebo na ozdobenie menoviek, vizitiek, svadobných pozvánok a podobne.
Blíži sa čas vianočných príprav a toto pero je skvelým pomocníkom na luxusné označenie balíčkov pod stromčekom, na výrobu menoviek alebo dekorácií na stôl.
Funguje na základe tepelného pôsobenia hrotu na fóliu, čím sa táto odlepí a priľne na podklad.
Vraj je vhodné na papier, ale uvidíte, že aj inak to ide.

V predaji ho nájdete ako tzv. Starter Kit. Je to sada pozostávajúca zo samotného pera,s ochranným krytom na hrot a 20 zrolovaných kúskov fólií v 5 farbách s rozmermi 4x6" (10,2 x 15,2 cm).
Vyzerá to takto:


Po rozbalení:


Okrem tejto sady sa dajú samostatne kúpiť aj jemné fólie (v 30 kusovom balení podľa farby alebo aj mix farieb) a šablóny s písmenami, slovami a rôznymi tvarmi.


Pero je prenosné, nepotrebuje zdroj elektriny, ale pred prvým použitím je potrebné kúpiť si 3 batérie AA, ktoré nie sú súčasťou balenia. Inak, samozrejme, pero fungovať nebude:) Batérie sa vkladajú otvorom v dolnej časti rúčky podľa označenia vovnútri. 

Pero má hrubší hrot, ktorým sa zohrieva a chladne po zapnutí a vypnutí posuvným tlačidlom ON/OFF. Pri zapnutí začne svietiť kontrolka. Naozaj stačí malá chvíľa (cca 1 minútu), aby sa hrot pera zohrial na potrebnú teplotu. Vyskúšame vždy na malom kúsku fólie, či sa už na papier prilepí pôsobením hrotu na fóliu.

Ak chceme zvýrazniť na obrázku niektoré kontúry napr. zlatou farbou, prekreslíme si časť motívu na priesvitný papier (ideálne čo najtenší) a medzi podklad a priesvitný papier vložíme fóliu lícnou stranou nahor. Upevníme všetky vrstvy washi páskami. Snažme sa už pred prenášaním vzoru ceruzkou vyrovnať okraje papierov, uľahčí nám to presné umiestnenie na fóliu, cez ktorú pôvodný vzor nevidíme.
Po vyznačených kontúrach prejdeme hrotom pera. Musíme trochu tlačiť, tlakom a teplotou sa fólia prilepí na podklad. Taktiež rýchlosť písania je dosť dôležitá, mali by sme pohybovať hrotom pomaly, aby stihol tepelne pôsobiť rovnako na celú kontúru.
Po odstránení fólie to vyzerá takto (mrzia ma dnes trochu nekvalitné fotky):


Ak si chceme len tak kresliť či písať voľnou rukou, píšeme hrotom pera priamo na fóliu, preto nám stačia dve vrstvy - podkladový papier či kartička a fólia. Krásne lesklé vzory potešia na tagoch, PL kartičkách, môžeme perom vytvárať aj rámiky, bodky, kvapky alebo iné vzory.Ak nevieme pekne písať, prípadne chceme použiť nejaký krásny font, ktorý voľnou rukou nezvládneme, môžeme si na jemný priesvitný papier vytlačiť nápis a obtiahnuť ho cez fóliu alebo môžeme použiť šablóny. Nižšie na obrázku je použitá papierová šablónka s vyrezaným nápisom FAMILY. 


Plastové šablóny by mali byť z tvrdého plastu, ktorý sa nezničí pôsobením tepla (hrúbka je podobná šablónam, ktoré sa používajú pri ručnom gravírovaní alebo je tiež podobná hrúbke embossovacích šablón). Ja som skúšala aj klasickú (na obr.), ale po chvíli som prestala, keď sa plast začal taviť. Klasické šablónky na vytváranie štruktúr pomocou médií NIE SÚ VHODNÉ! Zato kovové sú skvelé :)


Písať nemusíte len na papier, dá sa to aj na štruktúrovaný povrch, len výsledok je značne rozdielny (štruktúra robí svoje).


plátno 
kožadrevo Prajem všetkým krásnu stredu! 

8 komentářů:

 1. ÁÁÁ..další krasavec. Moc pěkné ukázky, děkuji. Budu o něm přemýšlet.

  OdpovědětVymazat
 2. O úžasné! Zase další vymakany pomocník. Dekuju za spoustu ukázek :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To se mi také líbí více ... je to rozhodně jednodušší a rychlejší ... pěkný článek ....

  OdpovědětVymazat
 4. Super věcička, díky za ukázky. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Janka, super!!! Takových pomocníků není nikdy dost. ☺

  OdpovědětVymazat
 6. Tak ten je super!!! Není nad ruční psaní ;)

  OdpovědětVymazat
 7. Tak už vím o co si napíšu Ježíškovi :-D

  OdpovědětVymazat
 8. žjóva, tohle vypadá zajímavě:-) a ty možnosti. Perfetkní ukázky!

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀