20. dubna 2017

Květinou neuhodíš.

...už jste někdy zmokli s krepovým papírem v ruce? ;)
Pokud se vám "nepoštěstilo", prozradím vám jedno tajemství, o které jste se tím připravili. Mokrý krepový papír totiž pouští opravdu hodně barvy (a jaké krásné). Tak vyhledejte zásoby krepáku a jdeme se kompletně zabarvit. A abych nezapomněla, děti samozřejmě taky zapojte.
Vytvořila jsem takto výrazné květinové přání. Mohlo by se hodit třeba k příležitosti svátku matek, který se rychle blíží.
Budeme potřebovat akvarelový papír a barevný krepový papír. Děti nám ho natrhají na kusy a kousky a dle libosti rozmístí na akvarelový podklad. 
Na čtvrtku nastříkáme rozprašovačem vodu, chvilku necháme zapouštět barvy a pak krepák odstraníme, čtvrtku necháme uschnout anebo vysušíme. 
Já jsem mokrý krepák nejdřív odstraňovala holýma rukama. Děti se vyděsily, že mi teče krééééév... No měla jsem doma jen růžovou a červenou barvu a vypadalo to trochu hororově. Takže doporučuji odstraňovat pinzetou (nejen pro klid dětí, ale i z praktického hlediska - jde to z rukou dost špatně umýt) :)

Podklad máme nachystaný a co s ním uděláme je jen na nás. Já jsem měla chuť na "nenáročné kreslení" u kterého se vůbec nemusí přemýšlet. Obkreslila jsem voděodolným fixem základní tvary květiny podle šablony a vykreslovala jsem vzory. 
 Přání jsem pak dozdobila kousky washi pásky, samolepkami, flitrami, zlatými srdíčky (skvělé využití zbytků například z tohoto výseku) a tekutými enamelkami.

Materiál použitý z eshopu ScrapArt:
plastová šablona
washi páska
samolepky
   

5 komentářů:

  1. Soni, krásné!!! 😍 Výborný nápad.👏

    OdpovědětVymazat
  2. Super, pre mňa opäť niečo nové ❤

    OdpovědětVymazat
  3. Pro mě to tajemství nebylo, sice sem s ním nezmokla, ale jako děcka sme si s ním barvili vlasy:D Každopádně mám doma jen bílý, toho asi moc nepobarvím:D

    OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀