4. srpna 2016

Tropické doodlení.

S dnešním příspěvkem jsem si tedy pěkně "vyhrála", to vám povím. Zvolila jsem časově náročnější formu relaxace a jen tak jsem si doodlila okolo šablony... Nakreslila jsem snad tisíc milión koleček a prostor mezi nimi jsem se rozhodla vybarvit.
Občas si říkám, co mě to zase napadlo, ...jako bych vážně měla tolik času na "blbiny". No ale, když ono je to tak zábavné :) A tak jsem se pustila do kreslení, zdánlivě nekonečného. Doodlení je ale (ať chcete nebo ne) druh relaxace. Myšlení jsem aspoň na chvilku "vypla" a nechala jsem se unášet kreslením vzoru...

Rozhodla jsem se vytvořit velmi svěží, tropicko-citrusové přání a samozřejmě přináším postup s fotografiemi krok za krokem.
Původní záměr byl vytvořit jakýsi věneček z tropických listů, ten ale nakonec zůstal až na druhé koleji, protože citrónky tak krásně vynikly, že zkrátka padnou do oka jako první.

Na akvarelový papír jsem nakreslila kružítkem kolečko, pomocnou šablonu, podle které jsem dokola otiskávala razítka listů. Jako razítkovací barvu jsem použila zelené odstíny akrylových barev Dabber. Nejprve jsem ale akvarelovou čtvrtku mírně natřela zlatou barvou a místy jsem natřela ještě bílé gesso. Okolí jsem vybarvila žlutou pigmentovou tyčinkou Gelatos a následně jsem barvu rozmyla vodou.

Pak jsem podle šablony nanesla strukturu s citrusy. Použila jsem obyčejnou bílou strukturovací pastu, s ničím jsem ji nemíchala ani nebarvila. A pasta musela schnout.

Dalším krokem bylo doodlení. Vzala jsem do ruky černý voděodolný fix a pak už jsem jen kreslila a kreslila, pořád jsem kreslila, vybarvovala a zase kreslila a vybarvovala..., tím jsem obtáhla motiv struktury. Nádherně tak vynikly citrónky.
Na závěr jsem mírně dozdobila střed kruhy vystřiženými ze scrapbookových papírů, kruhový výsek s textem jsem použila ze sady KaiserCraft Scrap Yard, doplnila jsem papírovou květinou, flitrami a samolepicími kamínky, které byly součástí balení s razítky Botanical Prima marketing.

Fotografie hotového přání...

Materiál použitý z e-shopu ScrapArt:
Heavy Gesso bílé
 šablona s citrusy
sada scrapbookových papírů KaiserCraft Scrap Yard

6 komentářů:

 1. Páni! Tak na to bych neměla nervy! Skvělé!👏

  OdpovědětVymazat
 2. nádherné!!!! člověk by řekl, že je to krásný papír!

  OdpovědětVymazat
 3. no, takovou trpělivost teda nemám :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je luxus. Z malého náhledu v mobilu jsem myslela, že je to podzimní tvorba :) mas to krásně vymazlene

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀