26. května 2015

20 minutová přáníčka ... aneb dubnová barvička Fissilized Amber

Jestli mám pro něco slabost, tak jsou to produkty od firmy Ranger a od Tima Holtze. Miluju "distressky", protože s nimi můžete kouzlit stále dokola a dokola a vždy bude váš projekt originální, jedinečný a přesto jiný.
 
Je mi velikou ctí vám představit novou barvičku pro duben roku 2015 od Tima Holtze a tou je krásná medovo-okrová barva Fossilized Amber.
 
Fossilized Amber z dílny Tima Holtze.

Ještě než vám představím své projekty, které jsem s touto barvičkou vytvořila, tak vás nechám nakouknout do své pracovny a ukážu vám, jak skladuji své Distress inkousty. Jelikož jich mám docela hodně, řekla jsem si, že na ně potřebuji speciální poličku ... a tak jsem si takovou poličku vyrobila z kartonu, scrapbookových papírů a washi pásky.
 
Úložný systém na Distress inkousty.
Celá tato kartonová polička mi stojí na dřevěné komodce z IKEA. Inkousty skladuji vzhůru nohama a každá přihrádka je tak akorát vysoká, aby se na sebe vešly dva inkousty. Každému inkoustu nalepím štítek se jménem odstínu a děrovačkou nebo kleštěma Big Bite udělám papírové puntíky, které pak v každém odstínu namáčím a nalepím je pak vedle štítku. Vím, jakou barvu má pak daný odstín doopravdy. Nahoře na poličce sedí připravené dřevěné aplikátory a v malém stříbrném kufříku mám v průhledných zip sáčcích jednotlivé pěnové aplikátory a každý pytlíček mám nadepsaný názvem barvy, ke které daný pěnový aplikátor patří. A tak i nová barvička Fossilized Amber již má své čestné místo v této poličce.
 
 
Pro zajímavost jsem vzala první čtyři "žlutavé" odstíny a nanesla je na obyčejný papír tak, abyste mohly vidět rozdíly mezi jednotlivými odstíny od Tima Holtze.
 
 
Tentokrát vás nečeká PL inspirace, ale mám pro vás inspiraci na super rychlá přáníčka, která můžete darovat prostě jen tak někomu, na kom vám záleží nebo když chcete někomu poděkovat. A zaberou vám jen pár minut!
 
Miluju pozaďová razítka (a to především ta od Hero Arts) a tak jsem si řekla, že je načase prohrábnout moje scrapové zásoby a trošku si pohrát i s jiným materiálem, než jsou PL kartičky :-)
 
Z akvarelového papíru jsem si nařezala podkladové čtvrtky o rozměru 9,6 x 14 cm - přáníčka měla kraft základ o velikosti A6. Rozhodla jsem se vyzkoušet akvarelový efekt, na což jsou Distress inkousty jak dělané. Velké pozaďové razítko jsem si položila na pracovní podložku a nanesla jsem na něj vybranou barvu/vybrané barvy. Pak jsem razítko z rozprašovače párkrát postříkala vodou a opatrně jsem na něj položila akvarelovou čtvrtku. Pomohla jsem si kuchyňským ubrouskem a čtvrtku jsem dlaní po ubrousku několikrát přejela a pečlivě přitiskla k razítku a když jsem měla pocit, že je správně otisknuté, opatrně jsem čtvrtku zvedla. Moc se omlouvám za nedostatek fotografií, ale ... nějak jsem zapomněla fotit :-)
 
Velká pozaďová razítka jsou úžasnými pomocníky při tvorbě vlastního pozadí. Využijete je na klasický scrapbooking, ale i na Project Life při tvorbě vlastních kartiček.


Hotová pozadí připravená k dalšímu ozdobení.
Na první pozadí jsem použila samotnou barvičku Fossilized Amber. Na druhé pozadí jsem odstín Fossilized Amber zkombinovala s další novinkovou barvou - Abandon Coral. Na posledním pozadí jsem barvu Fossilized Amber zkombinovala ze zelenou Shabby Shutters a Mowed Lawn. Musím říct, že tato barevná kombinace se mi moc líbí.
 
No a pak jsem každé přáníčko ozdobila provázkem, embosovaným výsekem srdíčka, chipboardovým výsek, třemi růžičkami a narazítkovaným a vystřiženým textem. Výseky a růžičky jsem záměrně volila v neutrálních barvách, aby nepřebily ta pozadí. A skutečně mi každé přáníčko nezabralo déle než 15 - 20 minut.
 
 
 
 
Kouzlete s Distress produkty - jejich možnosti jsou opravdu neomezené. A navíc se každý měsíc můžete těšit na zbrusu novou barvičku, kterou pak najdete i v e-shopu ScrapArt.
 
Tvoříme s úsměvem!


 

6 komentářů:

 1. Krásná přáníčka, určitě se někdy budu inspirovat. A těch barviček, co máš!!!! :-O

  OdpovědětVymazat
 2. To je parádní článek. Přáníčka jsou nádherná!!!! Nápad, jak skladovat přehledně Distress inkousty je opravdu báječný!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je naaadhera...a Monco tleskam, ty to s tou zlutou vazne umis. Ja si ji snad take vyzkousim :-). Dekuji za hezky clanek.

  OdpovědětVymazat
 4. Krásná přáníčka! S takovým návodem se přáníčka budou dělat úplně sama. Barvička vypadá dost dobře. Skladování máš vymyšlené do posledního detailu. ☺

  OdpovědětVymazat
 5. Mončo, moc pěkná přáníčka. Taky mám tyhle barvičky od Tima moc ráda.

  OdpovědětVymazat
 6. Moni, ta přáníčka jsou nádherná.

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀