26. září 2016

MM na plátně

Vždycky, když potřebuji udělat dobré fotografie (nebo alespoň technicky průměrné), zákon schválnosti způsobí, že jsou v místě fotografování špatné světelné podmínky a moje fotoaparáty je nezvládnou. Přesto i z těch ne zrovna povedených obrázků jsou mně některé milé a stále se mi líbí. Patří k nim i fotografie dcery z jednoho tanečního vystoupení, kde se ve výrazu objevilo velké uvolnění a úleva po nelehkém rozhodnutí. Tvář mi stále připomíná madonku, chtěla jsem jí dát i náležité rámování a zvítězilo plátno.
Canvas je rozměru 30 x 30 cm, výběr barev byl jasný: červená a černá akrylová barva, malý dotek nažloutlého tónu, metalická Royal Red (Art Alchemy od Primy) a bílá lehká strukturovací pasta.
Barvu jsem nanášela špachtlí, postupně jsem na bílý podklad přidávala větší plochy červené a ještě větší černé. Přes šablonu jsem zatřela bílou pastu, po zaschnutí jen minimální zdobení, téměř neznatelné, razítky. Přišlo mi to zbytečné. Důležitá je fotografie.


MM jako Mixed Media, kombinované techniky. V mém případě malba kombinovaná s nanášením textur a s tiskem.Mám ráda, když je obraz jakoby nedodělaný, když si mohu říct: ještě bych tam mohla přidat...ale ne, nechám to zatím takhle :-).
A tak jsem ho nechala:6 komentářů:

 1. Úplná nádhera! Čarovná atmosféra, fotografia krásna. ❤

  OdpovědětVymazat
 2. Umelecke dilo to je! Krasa, olinko!!

  OdpovědětVymazat
 3. HM, tak to je to dílo, které chtěla testovat i zrzka :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a naštěstí nebyla ani černá, ani červená :-)

   Vymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀