9. prosince 2015

Vianočná recyklácia


S prichádzajúcimi sviatkami každá domácnosť svoje príbytky viac ozdobuje. Ak ste rodený recyklátor ako ja, nevyhodíte žiadnu vec, ktorej sa dá vdýchnuť život ešte raz. Teda ani vypálenú žiarovku. Máme doma krištáľové lustre (šesťramenné), takže počas roka sa nazbieralo "zopár" žiaroviek v tvare plameňa sviečky. Kedysi som ich farbila nabielo a ozdobovala krajkami a vintage obrázkami. Boli skvelými ozdobami na stromček a v prvých rokoch manželstva sme ani nepomysleli, že si máme zaobstarať nejaké sklenené gule.
Žiarovky dodnes ozdobujem, ale už len v malom - do vianočných dekorácií na dvere alebo veniec.Tento rok som to urobila veľmi jednoducho. Naniesla som na povrch biele gesso a vysušila. Na fľaky som použila ligotavé spreje Lindy´s Stamp Gang z rady Starburst aj Vintage. Celok získal starý, ale pritom slávnostný nádych vďaka trblietkam, ktoré spreje obsahujú. Kde-tu som nechala aj biele miesta. 
Po vysušení žiaroviek som ich opečiatkovala nápismi aj vianočnými motívmi hviezdičiek a vločiek.
Kovový závit som omotala medeným drôtom, z ktorého som tiež vytvorila slučku na zavesenie a ozdobila rolničkou.
To je celá veda, nič zložité, jeden kúsok zaberie cca 10 minút. Takto zachránené žiarovky budú originálnou ozdobou a iste pritiahnu zrak všetkých návštevníkov.
Zdravím vás všetkých!


7 komentářů:

 1. Tak to by mě nenapadlo...no pravda, nemáme doma žádné žárovky ve tvaru plamínku, ale věřím, že i ty klasické by vypadaly dobře....skvělý nápad i provedení.

  OdpovědětVymazat
 2. Co napsat? Sedím a koukám s otevřenou pusou. To by mě fakt nenapadlo...originální a krásné!!! ☺

  OdpovědětVymazat
 3. Miluju předměty a ozdoby vznikl recyklaci, toto je bajecne! Děkuji

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, to je zase parádička...n á d h e r a!

  OdpovědětVymazat
 5. super nápad, ukládám a doufám, že někdy použiju

  OdpovědětVymazat

♥ 💕 ❤ 💖 💛 🎂 ☕ 🍸 🍷
🌷 🌼 🌹 🌻
💣 👏 👍✊ ✌
😍 😊 😏 😂 😋 😵 😒 😇 😈
😻 😺 😼 🙀 😿 🙀